Понад 26% українців досі не уклали декларацію з сімейним лікарем.
Такі дані у Фейсбуці наводить Національна служба здоров'я.
"За даними Держстату, населення України на 1 січня 2020 року складає 41,9 млн осіб. Сімейного лікаря, терапевта або педіатра обрали 30 млн 848 тисяч українців. Тобто 26,4% українців досі не обрали лікаря первинки та не уклали з ним декларацію", - повідомляють в НСЗУ.
До областей-лідерів за найвищим відсотком поданих декларацій відносяться такі:
Київська область - майже 89% уклали декларацію з лікарем, Вінницька область - 86% населення мають декларацію з лікарем.
У Львівській області цей показник становить майже 86%.
Найнижчий показник поданих декларацій, а отже й вибору свого лікаря у Луганській (23%), Донецькій областях (33%) та... місті Київ (72%).
В НСЗУ повідомили також, що в 2020 році уклали договори з 1697 надавачами первинної меддопомоги і виплатили їм 15,8 млрд грн.
Найбільше за надану первинну медичну допомогу отримали наступні центри: Центр первинної медико-санітарної допомоги Житомирської міської ради - 124,4 млн грн, до лікарів Житомирського ЦПМСД декларації подали понад 230 тис. пацієнтів.
ЦПМСД Івано-Франківської міської ради отримав 104 млн грн, тут понад 205 тис. пацієнтів обрали свого лікаря.
ЦПМСД Оболонського району міста Київ отримав 88 млн грн, тут понад 164 тис. пацієнтів з деклараціями.
В НСЗУ наголосили, що на сьогодні українці як ніколи зацікавлені в укладенні декларацій. Керівники закладів охорони здоров’я можуть використати такий попит з користю: пацієнт вільно обирає будь-який заклад первинки, і за пацієнтом йдуть до закладу гроші від НСЗУ. Чим більше декларацій - тим більше оплат за надані послуги. Це сприятиме розвитку закладів охорони здоров’я.
За темою
- Як отримати меддопомогу без декларації – поради НСЗУ
06.12.2020, 19:33
- Як знайти лікаря для укладення декларації, не виходячи з дому
01.12.2020, 19:55
- МОЗ назвало два варіанти для українців без декларацій з лікарем
28.03.2020, 15:11
- Понад 86% львів’ян підписали декларацію з сімейним лікарем
18.02.2020, 17:11
- Понад 460 тисяч львів’ян уже підписали декларацію з лікарем
12.10.2018, 11:00
Обговорення
Сім'я і здоров'я
ТОП
У Калуші мобілізованого батька-одинака повернули додому після звернення доньки до соцслужби
На Хмельниччині нетверезий водій з трьома дітьми в авто влетів у автобусну зупинку
17-річного водія засудили до 3 років ув’язнення за смертельну ДТП біля Жидачева з двома загиблими
На кордоні з Україною затримали викрадений у Британії Range Rover та партію автозапчастин Audi
На Львівщині суд конфіскував рушницю у браконьєра, який полював у нацпарку
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні