15.08.2025, 13:44
ДБР викрило масштабну схему «індульгенцій» від мобілізації у суді на Донеччині
У Донецькій області працівники ДБР затримали керівництво та працівників одного з місцевих судів, які організували схему ухилення від мобілізації шляхом підробки судових рішень.
Слідство встановило, що за 3 тисячі доларів чоловікам оформлювали фіктивні рішення про розлучення та позбавлення матері батьківських прав. Це надавало їм статус єдиного опікуна дитини до 18 років, що звільняло від мобілізації та дозволяло виїхати за кордон під час воєнного стану.
Документи створювалися без реальних позовів, судових зборів чи участі органів опіки. У схемі брали участь виконувач обов’язків голови суду, його помічник, заступник керівника апарату та секретар. Вони втручалися в автоматизовану систему суду, реєстрували неіснуючі справи та виносили незаконні рішення.
З початку повномасштабного вторгнення і до кінця 2024 року суд ухвалив понад 120 таких рішень. За ними 40 чоловіків перетнули кордон, а понад 30 — не повернулися. Серед «позивачів» були навіть працівники суду.
Усім фігурантам оголошено підозри за статтями про незаконне переправлення через кордон, втручання в роботу судової системи, підробку документів та перешкоджання роботі ЗСУ. Їм загрожує до 9 років позбавлення волі.
Окремо ще одна суддя отримає обвинувачення у виправданні агресії РФ та схваленні окупації українських територій, за що передбачено до 8 років ув’язнення.
За темою
- В Одесі у власному авто виявили мертвим депутата міськради
20.04.2026, 16:16
- Мирослав Денис організував виставку Алея Незламних міст, яку побачили вже десятки українських міст
17.04.2026, 21:29
- При ЗСУ створили Воєнну експертну раду з іноземними генералами
15.04.2026, 15:47
- ВАКС повторно відмовив слідству у доступі до почерку Тимошенко
13.04.2026, 20:05
- Кабмін призначив Мстислава Баніка заступником міністра оборони України
26.03.2026, 11:45
Обговорення
Події
ТОП
23 роки «рабства»: підприємець з Городка тримав у трудовій неволі однокласника
Джипінг у Карпатах завдає серйозної шкоди природі
Стрілянина в Києві: МВС розслідує дії поліції під час теракту
50-річний мешканець Львівщини вистрілив з рушниці в односельця і втік до лісу
У Львові арештували продавця та ймовірну керівницю мережі наркомагазинів U420
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми