• Головна
 • Новини
 • Ціни на житло й іпотека: прогноз ринку нерухомості в Польщі в 2022 році

14.01.2022, 19:14

Ціни на житло й іпотека: прогноз ринку нерухомості в Польщі в 2022 році

Експерти Спілки компаній фінансового посередництва в Польщі проаналізували ситуацію на ринку нерухомості країни в 2022 році та зробили свої прогнози.

Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на dziennikbaltycki.pl, експерти прогнозують, що в 2022 році ціни на житло можуть стабілізуватися, але ставки по іпотечних кредитах різко зростуть.

Причиною зростання відсотків по іпотеці стане подорожчання кредитів, які польським банкам видає Нацбанк, та рекордна інфляція, що спричинила подорожчання будівельних матеріалів і ремонтно-будівельних послуг. Як наслідок, отримати позику на купівлю нерухомості буде складніше, адже зменшиться фінансова спроможність клієнтів. Та й самі жителі Польщі більш обережно братимуть кредити, оскільки на їхньомі фінансовому стані може негативно позначитися ще й вплив наступних хвиль епідемії коронавіруса. Як вважають експерти, ця ситуація має вплинути на зменшення купівельної активності на ринку: попит на житло впаде, так само, як і зростання цін на нього. Чи так і буде? Експерти прогнозують, що відповідь на це питання може принести вже І квартал 2022 року. Ймовірне падіння цін може стати в нагоді тим, хто планує інвестувати в нерухомість.

Певною мірою на ринок нерухомості може вплинути й державна програма “Житло без власного внеску”, яка повинна запрацювати навесні 2022 року. Є ймовірність, що велика частина доступного житла на ринку, зокрема в менших містах або з невеликим метражем, підпаде під її дію й буде швидко розкуплена. 

Нагадаємо, програма “Житло без власного внеску” розповсюджуватиметься на житло вартістю близько 500 тисяч злотих. При цьому держава надаватиме гарантії до 20%  від суми позики (але не більше 100 000 злотих). Детальніше про програму читайте за посиланням нижче.

У Польщі з 2022 року кредит на житло можна буде взяти без власного внеску

Між тим Нацбанк Польщі відтепер видаватиме банкам кредити зі ставкою 2,25%, що означає її підвищення на 0,5%. Це найбільш ставка, починаючи з 2014 року. Кожен клієнт того чи іншого банку, який має іпотечний кредит, незабаром отримає повідомлення з новим графіком погашення боргу, в якому будуть вказані нові суми щомісячних платежів.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Уряд генерування проблем 

  Василь Чорний

  Дунаєвецька тергромада в умовах воєнного стану

  Василь Чорний

  Хмельницька тергромада в умовах воєнного стану

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: