24.10.2021, 14:58

Чому у Східниці знову нема води?

Ситуація з водопостачанням Східниці, схоже, в черговий раз заходить в глухий кут. Є необхідність роз’яснити в деталях, зокрема і мешканцям селища, деякі аспекти, що склались у питанні централізованого водопостачання до смт. Східниця.

Про це пише міська рада Борислава.

І далі: "Передовсім варто наголосити, що відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» питання водозабезпечення своїх населених пунктів є завданням та повноваженням відповідних місцевих рад та її виконавчих органів, а не сусідніх громад. В Україні є близько 150 громад, які не мають своїх водозаборів чи свердловин, і які беруть воду у водоканалів інших населених пунктів. Для прикладу, у Львівській області в такий спосіб Моршин бере воду у Стрия, Трускавець – в Дрогобича, Городок, Миколаїв, Винники – у Львова і так далі. Саме для таких випадків законодавство передбачило гуртовий тариф.

Після створення окремої Східницької громади на початку 2021 року Бориславська міська рада прийняла рішення про безкоштовну передачу водопровідних мереж на території Східниці у власність Східницькій ТГ і визначила конкретний термін (до 1 липня 2021 року) для підготовки Східницею усіх юридичних заходів до самостійного здійснення послуг водопостачання.

Рішенням сесії Бориславської міської ради з 1 липня КП «Вододару» було заборонено подавати воду окремим споживачам іншої територіальної громади, а надавати такі послуги лише через єдиного суб’єкта господарювання. Підприємством, що може надавати такі послуги (за окремим рішенням сесії Східницької селищної ради) ще раніше було визначено КП «Господарник». Але в середині червня 2021 року Східниця скасовує це рішення, очевидно не бажаючи брати на себе повноваження.

Наприкінці червня “Вододар” підготував та підписав усі необхідні документи, в тому числі договір для подачі води на Східницю з 1 липня, та подав їх Східницькій селищній раді. Проте усі ці документи залишились Східницею проігнорованими.

1 липня, як і було передбачено в рішенні Бориславської міської ради, «Вододар» припинив подавати воду на Східницю, не маючи підстав для такої подачі. Мешканці Східниці протягом місяця були заручниками ситуації і не отримували послуг із водопостачання.

В силу цих подій під кінець липня керівництво Східниці погодилось із необхідністю підписання договору. В результаті цього 30 липня було підписано Меморандум між радами та укладено тимчасовий договір (до кінця серпня) на постачання води до 31 серпня Східниці через Комунальне підприємство «Оазис Карпат» Східницької селищної ради, якому надали відповідні повноваження. Таким чином Східниці було знову надано час на врегулювання всіх технічних і юридичних питань, після чого мав би бути підписаний постійно діючий договір. Мотивуючи необхідністю додаткового часу на вирішення цих питань, керівництво Східниці просило не припиняти подачу води, а тому подача води продовжилась і у вересні.

Оплату за подану у серпні воду Східниця повинна була здійснити до 10 вересня. Станом на 25 вересня оплати за серпень не було, нового договору не підписано, і Борислав прийняв рішення про чергове зупинення водопостачання.

Врегулювання цього питання було винесено на рівень області. Під головуванням першого заступника ЛОДА Андрія Годика відбувалось декілька нарад. Одна з них, 8 жовтня, завершилась напрацюванням Протоколу, під яким підписались міський голова Борислава Ігор Яворський та селищний голова Східниці Іван Піляк. У протоколі було викладено конкретний план дій щодо вирішення питання водопостачання, і кожна зі сторін взяла на себе певні зобов’язання. Для досягнення компромісного варіанту Борислав погодився виділити Східниці 450 тис. грн. для ремонту водопровідних мереж, оскільки зношеність водопроводів була ключовим мотивом Східниці у непідписанні акта по їх прийняттю. Східниця ж повинна була у визначений термін прийняти мережі та оплатити за надану в серпні-вересні воду, а до 20 жовтня вже підписати постійнодіючий договір. Скріпивши домовленості підписами голів, 9 жовтня Борислав відновив подачу води на селище.

12 жовтня Бориславська міська рада подала Східницькій селищній раді проект акта прийому-передачі мереж водопостачання, проте остання зазначила про необхідність внесення змін до цього акта. Після внесення змін, про які просила Східницька селищна рада, Бориславська міська рада повторно подала оновлений проект. Однак Східницька селищна рада досі не надала жодних коментарів та станом на 22 жовтня не підписала акт прийому мереж водопостачання. Договору на постійне водопостачання також не укладено.

Коротко щодо деталей договору.

У кінці липня, коли тривала дискусія щодо умов договору, Східниця надала свій варіант проекту договору. Із наданого проекту договору Борислав категорично не міг погодитись з двома позиціями: 1. – умова щодо компенсації втрат на території селища Бориславом в розмірі 50%; 2. – у випадку навіть одноразової неподачі води чи подачі води неналежної якості виплати штрафу у розмірі 20% від загальної вартості поданої води. По інших позиціях у Борислава категоричних зауважень не було. На сьогодні, за результатами наради в облдержадміністрації, питання компенсації втрат і паритетності штрафних санкцій — знято.

Але вже після наради в ЛОДА та складення відповідного протоколу Східниця почала висувати нові умови. Для прикладу: перевірка якості води може відбуватись в будь-якій точці водопроводу на території Східниці та лише однією стороною без участі “Вододару”. Борислав наполягає на перевірці якості води в точці розмежування і виключно за присутності обох сторін (Борислава та Східниці).

Така позиція Східниці з умовами договору розцінюється Бориславом як ніщо інше, ніж створення нової спірної ситуації на пустому місці.

Отож, станом на сьогодні термін виконання пунктів протоколу минув. А влада селища надалі ухиляється від виконання своїх же зобов’язань, під якими підписалась.

Це в черговий раз поставило під загрозу постачання питної води комунальним підприємством «Вододар» комунальному підприємству «Оазис Карпат».

Вчора, 22 жовтня, рішенням депутатської комісії із житлово-комунального господарства зобов’язано КП «Вододар» Бориславської міської ради остаточно зупинити подачу води до смт. Східниця до моменту підписання з боку КП «Оазис Карпат» Східницької селищної ради договору на водопостачання, а також підписання з боку смт. Східниці акта прийому мереж водопостачання по смт. Східниця.

“Вододар” надіслав офіційного листа в селищну раду з повідомленням про припинення водопостачання до моменту отримання відповідних підписаних акта та договору від смт. Східниця. Окремо Бориславська міська рада повідомила голову ЛОДА Максима Козицького про факт невиконання протокольних рішень з боку смт. Східниця.

Напрошується висновок, що керівництво селища не зацікавлене в стабільному водопостачанні питної води юридичним та фізичним особам. На жаль, заручниками цієї ситуації вкотре стають споживачі: мешканці смт. Східниця.

Ще раз наголошуємо, що подача води на Східницю буде здійснена невідкладно з моменту підписання акта по прийняттю водопровідних мереж та договору на водопостачання".

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Самборі ураган повали величезне дерево - постраждала 59-річна жінка

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

2021 – це був рік непростих викликів перед українським суспільством

Василь Чорний

Про перший рік "Батьківщини" у Самбірській райраді

Богдан Рабешко

Задовбали! Переворот...

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: