12.03.2022, 08:27

Чому ми виграємо, якщо Лукашенко нападе

Ситуація між Путіним і Лукашенком дійшла до того, що Путін, щоб втягнути білорусів у війну наніс авіаудар по їх території. Але білоруси настільки не хочуть входити, що назвали це фейком.

Ситуація така.

По-перше, білоруси завжди молились на російську армію. Тепер коли вони бачать тисячі трупів і поранених "другої армії в світі" у них не просто мотивації немає, у них взагалі панічний страх.

По-друге, білоруська армія ніколи не готувалась до серйозних бойових дій. Вони завжди вважали, що це питання вирішить старший брат. Тому їх армія носить більше формальний характер, і відстала за більшістю параметрів.

По-третє, історично білоруси ніколи не були войовничою нацією. Вони завжди уникали війни і протистояння. Колись Семен Глузман сказав мені, що майже ніколи не зустрічав білорусів в радянських таборах, тому що вони завжди прагнули уникати конфлікта. Зрештою, це одна з причин чому вони досі не скинули Лукашенка, який під час останніх протестів вже стояв однією ногою на лижах.

Тому в разі входження білорусів у війну відбудеться наступне. В армії масово солдати напишуть відмову. Після перших розбитих колон і гробів, а це неминуче, як ми бачимо з росіянами, на вулиці таки вийдуть тисячі білорусів. Тому що на відміну від росіян, вони підтирмують владу доти, доки вона не загроджує їх життю і благополуччю. Країна дестабілізується і Лука побіжить до Путіна. Останній, отримає дестабілізацію в своїх тилах, і буде вибирати чи витрачати ресурс на придушення повстання в Білорусі чи відступати з України.

На додачу, Білорусь вже воює з нами. Надавши аеропорти і пальне для росіян. Але ми з нею не воюємо. Тому коли вони дадуть привід для повної війни - ми зможемо наносити удари по базам росіян в Мозирі і Гомелі.

Історія знає чудовий приклад на цю тему. В 1916 році Румунія вирішили вступити у війну на боці Антанти. Штаб російської армії був радикально проти цього рішення, оскільки вважав румунську армію не боєздатною. В результаті за 4 місяці держави Троїстого союзу захопили Бухарест, а російські війська були змушені перекидати серйозні сили на поряток румунського фронту, і оголяли фронти України і Білорусі.

Зараз ситуація схожа. Тож панове білоруси - welcome to hell!!

 Віктор Андрусів, виконавчий директор Київської школи державного управління імені Сергія Нижного. 

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Прикордонники відбили 3 атаки "вагнерівців" у Бахмуті

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Схоже, ООН важко ухвалити рішення, яке визнає, що росіяни не така велична нація, як нам розповідали десятки років

  Василь Чорний

  Знам’янська територіальна громада в умовах воєнного стану

  Мирослав Дністрянський

  ПРО ВИЗНАЧНУ РОЛЬ ЄВГЕНА ОЛЕСНИЦЬКОГО В УКРАЇНСЬКОМУ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ НАПРИКІНЦІ ХІХ – ПОЧ. ХХ ст.

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: