21.08.2021, 11:38

"Черкасигаз" повертають у державну власність

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) віддав протокольне доручення про повернення АТ "Черкасигаз" в державну власність, повідомив секретар ради Олексій Данилов.

Про це передає Інтерфакс-Україна. 

"Чи розглядали питання повернення в держвласність підприємства" Черскассигаз ", була доповідь міністра енергетики з цього приводу, і було прийнято протокольне доручення, яке стосується повернення цього підприємства в держвласність, якого незаконним способом шляхом шахрайських маніпуляцій держава була позбавлена", - сказав Данилов під час брифінгу по результатами засідання РНБО в п'ятницю.

"Віддано доручення здійснити заходи щодо повернення держпакету акцій" Черкасигаз ", визначенню винних в цьому осіб і відшкодування принесених державі збитків, а також встановити контроль над АТ" Черкасигаз ", - уточнив секретар РНБО.

За його словами, РНБО взяло до відома інформацію міністра енергетики Германа Галущенко і глави НАК "Нафтогаз" Юрія Вітренка про втрату державного контрольного пакета акцій підприємства, а також доручив Кабінету міністрів спільно з НКБЦФР, СБУ, ГБР за участю Офісу генпрокурора і НАБУ в місячний термін провести перевірку обставин цієї втрати.

Як повідомлялося, в грудні 2012 року "Черкасигаз" повідомило в системі розкриття інформації НКЦБФР, що пакет акцій підприємства, що належить НАК "Нафтогаз України" скоротився з 51% до 9,97%.

У прес-службі Фонду державного майна (ФДМ) України повідомили, що рішення про приватизацію держпакету акцій "Черкасигаз" урядом не приймалося, і акції цієї компанії ФДМ не отримував.

"Нафтогаз України" тоді відмовився коментувати зниження своєї частки в "Черкасигаз".

Тоді, зокрема, було зафіксовано, що в число власників газової компанії увійшло ТОВ "Ласфано Україна", що є співзасновником ТОВ "Фіінансовая компанія" Сонячне місто ", радник якої Сергій Матвійчук очолював наглядову раду Надра Банку (Київ). Найбільшим бенефіціаром цього неплатоспроможного на сьогодні банку був Дмитро Фірташ.

В цей час "Нафтогаз" зберігає за собою частку 9,97% акцій в облгазі, Perritt Select Investments Limited належить 22,56%, ТОВ "Ласфано Україна" - 20,35%, ТОВ "Міжрегіональна торгова компанія" - 15,81% , Володимиру Болбас і Сергію Назаренку - по 9,87%, Newavit Holding and Finance - 6,6%.

"Черкасигаз" обслуговує газорозподільні мережі, розташовані на території Черкаської області.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

Децентралізація в умовах війни - які небезпеки і де межа?

Богдан Рабешко

У Львові підприємці мають кожен день зранку заповнювати якийсь журнал вакцинації?

Михайло Цимбалюк

Батьки дарують нам життя, а вчителі - добре життя

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: