• Головна
  • Новини
  • Будинок вчених у Львові, де гуляла "голодна туса", приватизували незаконно, – прокуратура

10.08.2022, 15:27

Будинок вчених у Львові, де гуляла "голодна туса", приватизували незаконно, – прокуратура

Приміщення знаходиться у приватній власності Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, попри те, що будівля належить до списку пам’яток, що не підлягають приватизації

Про це повідомили у Львівській обласній прокуратурі.

Львівська обласна прокуратура подала до господарського суду позов про витребування з приватної власності Будинку вчених у Львові та повернення його львівській громаді.

"Встановлено, що всупереч чинному законодавству, вищезгадане приміщення перебуває у приватній власності Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, хоча будівля належить до списку пам’яток, що не підлягають приватизації. Фактично, будівля Будинку вчених використовується з метою отримання прибутку, що суперечить поняттю неприбуткової організації", - йдеться у повідомленні.

Також відомо, що приміщення належало до обласної комунальної власності і правових підстав для прийняття розпорядження районною адміністрацією про його передачу у приватну власність не було. Відтак рішення про передачу майна прийнято з порушенням вимог Цивільного кодексу, Закону України "Про власність", Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності".

"Прокуратура в суді наполягатиме на поверненні громаді вказаного нерухоме майно у самому центрі Львова загальною площею понад 3200 кв. м. Така принципова позиція прокуратури унеможливить надалі факти проведення сумнівних масових заходів, в історичній пам’ятці міста Львова, як от молодіжна вечірка, яка відбулась в листопаді минулого року та набула широкого негативного резонансу у ЗМІ", - наголосили у прокуратурі.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

"Підслушка" у квартирі журналіста - це свідома робота на поразку України

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

Михайло Цимбалюк

Обшуки у львівських волонтерів - це тиск на волонтерство загалом?

Богдан Рабешко

Щодо масштабної пожежі на ЛАЗі

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: