08.06.2026, 17:13
Бойового медика підозрюють у викраденні та продажу 16 військових дронів на Донеччині
Працівники Державного бюро розслідувань спільно з правоохоронцями викрили військовослужбовця, якого підозрюють у викраденні та продажу безпілотників із власного підрозділу. Йдеться про сержанта роти безпілотних авіаційних комплексів, який виконував обов’язки старшого бойового медика.
За даними слідства, у січні 2026 року військовий незаконно заволодів 16 безпілотниками «Генерал Черешня», що перебували на озброєнні його підрозділу. Вартість одного такого дрона перевищує 34 тисячі гривень.
Слідчі встановили, що наприкінці травня підозрюваний продав усі викрадені безпілотники на території Харківської області. Покупця він знайшов через особисті знайомства. Загальна сума угоди склала 105 тисяч гривень.
Після передачі дронів та отримання коштів військовослужбовця затримали правоохоронці. Усі безпілотники були вилучені. За попередніми оцінками, державі завдано збитків майже на 560 тисяч гривень.
Сержанту повідомили про підозру за фактом викрадення військового майна в умовах воєнного стану. Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.
Суд уже обрав підозрюваному запобіжний захід — тримання під вартою з альтернативою внесення застави.
Нагадаємо, раніше ДБР викрило посадовця однієї з військових частин на Хмельниччині, якого підозрюють у привласненні та продажу щонайменше 17 тонн дизельного пального.
За темою
- Вісім областей частково без світла через обстріли та негоду — Міненерго
09.06.2026, 10:28
- РФ атакувала Україну 166 дронами та 2 ракетами: ППО знищила 146 цілей
09.06.2026, 09:23
- Харків зазнав масованої атаки дронів РФ: 15 постраждалих, серед них діти
09.06.2026, 09:17
- Єрмак консультувався з ворожкою щодо дати призначення Татарова в ОП — розслідувач
08.06.2026, 21:43
- У Верховній Раді пропонують посилити кримінальну відповідальність за незаконні дії під час мобілізації
08.06.2026, 19:36
Обговорення
Суспільство
ТОП
У Калуші мобілізованого батька-одинака повернули додому після звернення доньки до соцслужби
На Хмельниччині нетверезий водій з трьома дітьми в авто влетів у автобусну зупинку
17-річного водія засудили до 3 років ув’язнення за смертельну ДТП біля Жидачева з двома загиблими
На кордоні з Україною затримали викрадений у Британії Range Rover та партію автозапчастин Audi
На Львівщині суд конфіскував рушницю у браконьєра, який полював у нацпарку
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні