13.01.2025, 20:44
Блінкен: Адміністрація Байдена готує для Трампа сильну позицію щодо України
Адміністрація президента США Джо Байдена працює над тим, щоб передати наступному президенту, Дональду Трампу, максимально вигідну позицію щодо України.
Про це заявив держсекретар Ентоні Блінкен в інтерв’ю CBS News, яке 12 січня цитує сайт Держдепартаменту США.
Підготовка до передачі повноважень
Блінкен наголосив, що ключовим завданням нинішньої адміністрації є передача сильних позицій майбутньому уряду, незалежно від сфери політики. "Має сенс переконатися, що ми передаємо наступній адміністрації найсильніші карти, які вона може використовувати по всьому світу, зокрема щодо України," – зазначив він.
Підтримка України
Блінкен підкреслив, що США та їхні союзники продовжують активно підтримувати Україну. За словами держсекретаря, Сполучені Штати вже надали допомогу на суму $102 млрд, тоді як партнери й союзники – $158 млрд.
"Це, можливо, найкращий приклад розподілу тягаря, який я бачив за 32 роки моєї роботи," – зазначив Блінкен.
Реакція на позицію Трампа
У відповідь на зауваження, що Дональд Трамп прагне завершити війну Росії проти України, але це може бути невигідним для Києва, Блінкен утримався від оцінок, назвавши спекуляції марними.
За темою
- Зеленський відповів на закиди Трампа щодо «надмірної» допомоги Україні від США
15.03.2026, 23:03
- Канада та північні країни Європи домовилися про посилення оборонного партнерства і підтримку України
15.03.2026, 18:51
- Трамп заявив, що США не потребують українських дронів для боротьби з «Шахедами»
13.03.2026, 18:19
- Член угорської делегації відмовився їхати до України через страх мобілізації
13.03.2026, 14:39
- Михайло Цимбалюк: «Батьківщина» вимагає негайно навести порядок з виплатами родинам з маленькими дітьми
12.03.2026, 21:52
Обговорення
ТОП
На Львівщині під час робіт на городі виявили гранати та десятки набоїв часів Другої світової
У Львові студенти отримали сертифікати про підтвердження високого рівня юридичної англійської мови
Депутатці з Львівщини оголосили підозру через незадеклароване майно на понад 3 млн грн
Генштаб повідомив про нові втрати російської армії: за добу ліквідовано 740 військових і майже 2000 дронів
Трамп заявив, що США не потребують допомоги України на Близькому Сході
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми