• Головна
 • Новини
 • Більшість українців залишаться без держпенсій - дослідження

18.08.2021, 17:09

Більшість українців залишаться без держпенсій - дослідження

Більше 60 відсотків людей похилого віку через кілька десятиліть не отримуватимуть пенсію через низький рівень внесків зараз.

Через 30 років понад 60% літніх українців не будуть отримувати державні пенсії через відсутність справжньої пенсійної реформи. Такий прогноз дали у звіті на сайті Міжнародної організації праці, передає Кореспондент.

"Наразі тільки 36 відсотків населення працездатного віку від 15 до 64 років в Україні платять внески в державну пенсійну систему. Коли охоплення населення перебуває на такому низькому рівні, застосування суворого принципу сплати внесків з точки зору придатності означає, що в кінцевому рахунку, більш як 60 відсотків людей літнього віку не будуть отримувати пенсію, пов'язану зі сплатою внесків", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що основними причинами низького рівня охоплення є відносно низька участь населення в робочій силі і високе безробіття (зокрема, для молоді та жінок), відсутність реєстрації через неформальності та заниження заробітної плати.

Нагадаємо, що раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль озвучив вигоду від накопичувальних пенсій. За його словами, протягом 10-15 років введення накопичувальної пенсійної системи має дати інвестиційний ресурс до 50 млрд доларів.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Децентралізація в умовах війни - які небезпеки і де межа?

  Богдан Рабешко

  У Львові підприємці мають кожен день зранку заповнювати якийсь журнал вакцинації?

  Михайло Цимбалюк

  Батьки дарують нам життя, а вчителі - добре життя

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: