20.11.2025, 15:20
"Біль тисяч українців": що відомо про постраждалих і загиблих внаслідок удару РФ по Тернополю
Внаслідок російського удару по багатоповерхівці у Тернополі загинули щонайменше 26 людей, серед них – троє дітей. Ще близько сотні поранені. Пошуково-рятувальні роботи досі тривають.
"Українська правда. Життя" зібрала все, що наразі відомо про постраждалих і загиблих через ворожий обстріл.
Атака забрала життя 17-річного Руслана Бобика. Хлопець був студентом, навчався у Тернопільському фаховому коледжі ТНТУ ім. І. Пулюя.

Руслан Бобик
Тернопільський фаховий коледж ТНТУ ім. І. Пулюя
Його кураторка, Ірина Оніщук, у коментарі місцевому виданню розповіла, що в коледжі Руслана знали як доброго, щирого й надзвичайно життєрадісного.
"Руслан дуже любив автомобілі, мотори – він знав про них буквально все. Був ініціативним, добрим, щирим, веселим, життєрадісним. Легко знаходив спільну мову з усіма.
У нього було багато друзів не лише в групі, а й по всьому коледжу. Він щоранку приходив і завжди запитував, як справи. Це надзвичайно світла дитина. І я тепер не знаю, як прийняти, що його більше немає", – сказала жінка.
За словами кураторки, того ранку, коли пролунала повітряна тривога, вона відразу написала студентам і окремо батькам, щоб упевнитися, що всі в безпеці. За годину зателефонувала мама Руслана та повідомила, що той загинув.
Через удар загинули також й 39-річний Віталій Долиняк та його 5-річний син Давид. Дружина Тетяна та двоє доньок чоловіка, Анна і Катерина, вижили, але перебувають у лікарні.

Віталій із сином Давидом
Про їхню загибель у соціальних мережах повідомили знайомі та колеги Віталія.
"Не можемо повірити, що вас вже немає. Як сильно ти любив своїх дівчаток, а як сильно ти любив свого хлопчика.
Сьогодні мені важко було побачити очі твоєї мами та очі твоєї бабусі…, але я не зміг глянути в очі твоїм дівчаткам та твоїй дружині Тані, бо вони не знають, що вас вже нема", – написав Іван Рудак.
Наразі родині Долиняків необхідна фінансова допомога.
Також під час ворожого обстрілу Тернополя загинули Оксана Цяпало та її батько Ігор Неспляк. Донька Анастасія та мати жінки Тетяна Неспляк отримали тяжкі опіки та нині перебувають у реанімації. Рідні збирають кошти на лікування та похорон. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомила тернополянка Світлана Наконечна.

Оксана Цяпало та її батько Ігор Неспляк
Жертвою атаки РФ стала й перукарка та донька заслуженої артистки України Людмили Червінської Олена Унольт. У жінки залишилося двоє дітей – семикласниця Адріана та десятикласниця Єва. Дівчата перебувають у реанімації. Родині потрібна фінансова підтримка.

Олена Унольт
Унаслідок ракетного удару загинув син вчительки школи №19 у Тернополі Юрій Байко. У чоловіка залишилися двоє доньок та дружина. Їм необхідна фінансова допомога.

Юрій з родиною
Тернопільська загальноосвітня школа №19
Також постраждали педагогиня тієї самої школи Дрозд Ольга Богданівна та техпрацівниця Світлана Куца. Обидві жінки в лікарні. Наразі у школі відкрили збір коштів, щоб допомогти Ользі та Світлані.

Ольга та Світлана
Тернопільська загальноосвітня школа №19
Під завалами досі шукають Тетяну Мацьків та її 4-річну донечку Софію. Її 9-річного сина Максима доправили до лікарні та прооперували. Родина жила на дев'ятому поверсі зруйнованого житлового будинку, повідомила подруга дитинства Тетяни Юлія Юшкевич. Родині необхідна фінансова допомога.

Скриншот зі сторис
Instagram @lidiya_kosharska
Другу добу також шукають 86-річну жінку, яка жила на шостому поверсі. На неї чекає її правнук.
Окрім того, зруйновано квартиру медичної сестри Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні Ірини. Родина залишилася без житла та найнеобхідніших речей, тож необхідна допомога. Про це повідомив заступник медичного директора з поліклінічної роботи Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні Тарас Пилипчук.
"За кілька секунд їхня квартира перетворився на уламки, а разом із ним – звичний спокій, відчуття безпеки та стабільності.
Вони залишилися без житла, без одягу, без елементарних речей, але найголовніше, дякувати Господу, вони з синочком живі", – йдеться у дописі.
Без домівки залишилася й сім'я Руслана Німащука. Чоловік є вдівцем, самотужки виховує двох синів. Родина втратила все майно. Про це повідомив рідний брат Руслана Володимир Німащук. Допомогти чоловікові та його синам можна за посиланням.

Руслан Німащук та його сини
Також внаслідок обстрілу постраждала сім'я Гоцко – матір і тримісячне немовля. Про це в Instagram-сторіс повідомила знайома родини, блогерка Лідія Кошарська. Сім'я втратила майно, тож їм необхідна фінансова допомога.
Раніше з-під руїн будинку дістали живим 20-річного юнака.
За темою
- Барда на дорозі: на Тернопільщині відходи зі спиртзаводу залили міжнародну трасу
19.01.2026, 13:27
- Скандал у Тернополі: працівника ТЦК перевели на фронт після побиття цивільного
18.01.2026, 10:50
- На Тернопільщині породілля залишила в під'їзді новонароджену доньку: дитина в лікарні, а матір розшукують
15.01.2026, 13:42
- У Тернополі викрили фейковий збір для постраждалих від ракетного удару: шахрайці оголосили підозру
31.12.2025, 13:42
- Смертельна аварія біля Великого Глибочка: загинули жінка та двоє підлітків
29.12.2025, 19:32
Обговорення
Тернопіль
ТОП
Розбій заради взуття: військовий помер після нападу біля київського вокзалу
Бурулька з даху ледь не вбила студента у Львові: 20-річний хлопець у комі
У Львові проводять обшуки у справі про розкрадання держкоштів
На Львівщині сьогодні діють тривалі відключення електроенергії — світло вимикатимуть до 14 годин
Партнери допомагають Україні протистояти енергетичному тиску РФ: допомогу надали 17 країн та ЄС
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми
Михайло Цимбалюк
Пенсійний бюджет знову «завис»: чому уряд ігнорує українських пенсіонерів