• Головна
  • Новини
  • Безвладдя у Львівській ОТГ: нема кому підписувати платіжки

04.12.2020, 21:55

Безвладдя у Львівській ОТГ: нема кому підписувати платіжки

Голів Дублян, Малехова та Грибовичів, які входять до Львівської ОТГ, міська рада не збирала, тому вони не знають як надалі буде відбуватися їх робота. Про це Суспільному повідомив міський голова Дублян Василь Попович.

Про це пише Суспільне Львів.

Місто Дубляни належить до Львівської громади. Очільник міста Василь Попович після місцевих виборів не склав свої повноваження. Ані Львівська міська рада, ані територіальна виборча комісія не повідомили – як далі працювати. Додає, що голів інших міст, які увійшли до Львівської ОТГ, також не поінформували про подальшу роботу.

"Як воно має бути після завтрашнього дня (4 грудня, — ред.), коли Андрій Іванович (Садовий, — ред.) прийме присягу і які в нас залишаються повноваження? До кінця року залишився місяць, бюджетний рік повинен бути завершений. От сьогодні 3 число, нам треба платити за світло – хто буде підписувати платіжки?", — каже Василь Попопвич.

За його словами, депутатів від Дублян у Львівській міській раді нема.

"До кого мешканці мають звернутися, якщо 12 000 населення залишити без представника, без будь-якого? Чи має бути староста, чи будуть старостинські округи? Думаю, що у місті якийсь повинен бути апарат, не буде кожного дня голова Львівської ОТГ зі Львові їздити сюди і визначати що треба робити", — каже міський голова Дублян.

Окрім Дублян до Львова приєднали 18 міст та сіл. Як працюватиме Львівська громада Суспільне розпитало у заступника міського голови Любомира Зубача.

"В цьому році в нас лишився місяць грудень. Можна рухатися шляхом, що наразі призначити в кожній громаді виконуючого обов’язки чи старости, чи якоїсь іншої посади, щоб допрацювати цей рік", — каже Зубач.

За його словами однією із проблем є те, що президент ще не підписав закон, який стосується процесів реорганізації в ОТГ. В міській раді розглядають варіант об’єднати громади, які увійшли в Львівську ОТГ, в старостинські округи. Їх очолять старости, які мають бути членами виконкому.

"Ми зацікавлені, щоб у кожній громаді була відповідальна особа із якою ми будемо працювати. Чи вона буде називатися староста чи керуючий справами – це другорядне питання. Просто нам треба формально найти баланс, щоб забезпечити ефективну роботу виконкому", — додає Любомир Зубач.

Як формуватимуть старостинські округи – невідомо. Тому що немає критеріїв поділу.

"Староста – це ширша функція, ніж просто давати довідки, це представлення страростинського округу у виконкомі. Це представлення старостинського округу на засіданнях місцевої ради, подання пропозицій щодо проекту капіталовкладень до місцевого бюджету. Це погодження проектів рішень, що стосується земельних і майнових питань і багато інших питань", — розповідає керівник агенції регіонального розвитку Львівщини Тарас Баранецький.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Папа привітав християн, які 7 січня святкують Різдво

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Дев’ять кіл пекла для родин медиків

Андрій Вихопень

Багато львів'ян, котрим сьогодні за сорок, провели дитинство і молодість у "житлових" підвалах  

Мирослав Дністрянський

То коли ж було засновано Львівський університет?

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: