• Головна
 • Новини
 • Антимонопольний комітет відкрив справи проти "Приватбанку" та "Ощадбанку"

16.04.2021, 15:06

Антимонопольний комітет відкрив справи проти "Приватбанку" та "Ощадбанку"

Антимонопольний комітет розпочав розгляд справ проти АТ КБ "Приватбанк" та АТ "Ощадбанк" – підозрює банки у встановленні завищеної комісії за еквайринґ.

Про це повідомляє Економічна правда із посиланням на пресслужбу АМКУ.

Так, для проведення розрахунків через платіжні термінали, торговці співпрацюють з банками, які є учасниками платіжної системи та набули статусу еквайра. Цим банкам підприємці і сплачують комісію еквайринґу.

Банки-еквайри у свою чергу сплачують банкам-емітентам (які випускають платіжні картки) міжбанківську комісію – інтерчейндж. Її розмір встановлюється міжнародними платіжними системами. Як пояснюють в АМКУ, вона однакова для всіх банків, але відрізняється за типом картки, видом діяльності торговця тощо. 

"Якщо банк-емітент та банк-еквайр - один і той самий банк, при розрахунках не проходить міжбанківська операція, а тому не виникає підстав включати до тарифу з еквайрингу комісійну винагороду інтерчейндж", – кажуть у комітеті. Зазначається, що послуги еквайрингу протягом 2018-20 рр. надавали близько 30 банків, тобто ринок є потенційно конкурентним.

Водночас, саме "Приватбанк" та "Ощадбанк" мають можливість надавати послуги еквайрингу з територіальним покриттям по Україні у повному обсязі. Відтак, найбільші торговці зазвичай обирають послуги одного чи одразу двох цих банків.

В АМКУ заявляють, що таке становище АТ "Ощадбанк"  та АТ КБ "ПРИВАТБАНК" має структурні ознаки монопольного на ринку послуг еквайрингу. Становище банків, зокрема, чи це одноосібна, чи колективна монополія визначатимуть у ході розслідування.

За даними комітету, уже відомо, що держбанки встановлювали завищені комісії за операціями, які не несуть витрати на інтерчейндж. Тобто, за відсутності необхідності сплачувати інтерчендж, банк-еквайр не змінював розмір комісії за еквайринг. Відповідно, торговець сплачував однаковий розмір комісії, незалежно від наповнення послуги.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  49-річний онук зґвалтував свою 91-річну бабусю

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Про першого українця, який вакцинувався Pfizer у США

  Галина Козяр

  Ми створили проект реабілітації психологічного здоров’я громадян, які постраждали від  коронавірусу

  Мирослав Дністрянський

  Бліцкригу не вийде, Росія у випадку відкритої війни зазнає величезних втрат

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: