У сьому річницю Революції Гідності активісти автопробігом вирушили до лікарні «Феофанія», в якій лікується президент Володимир Зеленський.
Про це повідомляє журналістка hromadske з Європейської площі.
Серед основних вимог — вирішення впродовж останніх чотирьох пленарних днів Конституційної кризи.
Серед учасників автопробігу — «Рух опору капітуляції», представники «Демократичної сокири», «Свободи», «Національного корпусу», звичайні громадяни, ветерани війни.
Вимоги активістів стосуються питань боротьби з корупцією, деяких законопроєктів, питання політичних репресій, роботи Тристоронньої контактної групи (ТКГ) та епідемії COVID-19 в Україні.
Зокрема активісти вимагають від влади повернути повноваження Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) та Національному антикорупційному бюро України (НАБУ), ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва, завершити судову реформу та реформувати Службу Безпеки України.
Також серед вимог є відкликання законопроєкту президента Володимира Зеленського про перезапуск Конституційного суду та законопроєкту про народовладдя шляхом референдуму. Згадали також і про «всенародне опитування Зеленського» — активісти вимагали покарати його організаторів, оскільки воно «створило неправомірну політичну перевагу під час виборів для партії влади».
Водночас у низці вимог зазначили припинити кримінальні переслідування, звільнити з-під варти Андрія Антоненка та звільнити з посад винних у репресіях правоохоронців.
Вимагають також відкликати «План дій» української делегації в ТКГ щодо Донбасу та заборонити відведення українських військ вздовж лінії розмежування.
Окрім цього, активісти заявили про «некомпетентність влади» у боротьбі з епідемією коронавірусу. Вони вимагають відставку повного складу Кабінету Міністрів України та початок розслідування розподілу коштів з COVID-фонду.
Цьогоріч в Україні вшановують сьому річницю трагічних подій на Майдані в центрі Києва. 21 листопада 2013-го, тодішній Кабмін вирішив припинити підготовку до Асоціації України з ЄС.
На знак протесту того ж вечора на Майдані Незалежності вперше зібрались активісти. Уже незабаром протести перетворилися на історичну подію — Революцію Гідності. За три місяці Євромайдан неодноразово намагалися розігнати силовики, активістів заарештовували, викрадали, катували, убивали.
За темою
- Зеленський: Путін не хоче миру з Україною
21.01.2024, 17:05
- Зеленський підписав укази про продовження воєнного стану та мобілізації
09.11.2023, 16:31
- Зеленський закликав світових політиків і всі міжнародні організації визнати Росію державою-спонсором тероризму
16.09.2022, 19:28
- Зеленський провів телефонну розмову з Байденом
25.08.2022, 20:22
- Біля Верховної Ради відкрили Алею сміливості
23.08.2022, 16:41
Обговорення
Політика
ТОП
На Львівщині перекриють міст неподалік від одного з ПП на кордоні з Польщею
До ТЦК на Львівщині увірвалися невідомі і напали на військових взводу охорони
ПС: Росія за день запустила 219 дронів, є влучання на 17 локаціях
18 квітня: що треба знати про цей день
У Львові норвезькі волонтери передали 30 автівок українським військовим
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми