У деяких сім'ях обіймати та цілувати дитину - це звичайна річ. І переважно такі діти виростають більш щасливими, міцними та радісними. Дітей, яких не цілують та не обіймають можна побачити одразу - вони закриті емоційно, менш радісні та часом - трохи кволі.
Чому для дітей так важливі обійми та поцілунки батьків, розповідає WN з посиланням на Nasha Mama.
Коли дитина грається з іншими, вона іноді підбігає до мами за обіймами та відчуттям безпеки. Якщо малюк впаде або вдариться, мамині обійми та поцілунки можуть полегшити біль завдяки енергії материнської любові. Це природний процес зцілення, який допомагає як від фізичних, так і психологічних травм.
Батьківські обійми також важливі, якщо вони щирі та йдуть від серця. Діти спокійніше реагують на медичні процедури в присутності батьків, особливо коли є тактильний контакт.
Хлопчикам теж потрібні обійми, хоча з віком їх можна замінити поплескуванням по плечу або рукостисканням. Дівчаткам у підлітковому віці необхідні обійми для запобігання помилкам у стосунках через нестачу батьківської уваги та тепла.
- Обійми допомагають подолати стрес: Фізичний контакт із батьками знижує рівень тривоги у дітей, надає їм відчуття захищеності та стабільності. Це дозволяє дітям легше справлятися зі стресовими ситуаціями.
- Природні ліки: Обійми та поцілунки стимулюють вироблення гормону щастя — ендорфіну, який зменшує біль і викликає почуття ейфорії. Це допомагає дітям не лише почуватися щасливими, але й швидше відновлюватися після фізичних та емоційних травм.
- Формування відчуття безпеки: Дотики батьків дають дитині відчуття повної безпеки. Вони допомагають подолати страх та сприяють довірі у стосунках. Це важливо не лише в дитинстві, але й у майбутньому житті дитини.
- Стимулюють розвиток: Діти, які отримують достатньо обіймів та поцілунків, зазвичай швидше розвиваються як фізично, так і емоційно. Вони краще адаптуються до суспільства і випереджають однолітків у навчанні та соціальних навичках.
- Навчають доброзичливості: Тактильний контакт сприяє формуванню дружелюбності. У культурах, де прийнято відкрито виражати емоції через обійми та поцілунки, люди, як правило, живуть гармонійніше та мирніше.
- Почуття щастя: Регулярні обійми — найпростіший і природний спосіб зробити дитину щасливішою. Вони знижують ймовірність того, що діти шукатимуть увагу та ніжність у зовнішніх джерелах у підлітковому віці.
Тактильний контакт між батьками та дітьми є ключовим елементом гармонійних стосунків. Він допомагає формувати здорову психіку та міцну емоційну зв’язок.
За темою
- Україна та ще 7 країн можуть залишитися без ліків від ВІЛ через скорочення USAID
18.03.2025, 12:48
- Президент України підписав закон, спрямований на забезпечення доступності ліків для населення
27.02.2025, 12:39
- Кожен шостий не доживає до 70 років: ВООЗ опублікувала звіт про здоров'я та причини смерті європейців
25.02.2025, 17:29
- В Україні викрили мережу аптек, що продавали фальсифіковані ліки з росії
25.02.2025, 12:04
- В Україні змінюються правила трансплантації тканин: що важливо знати
21.02.2025, 22:52
Обговорення
Сім'я і здоров'я
ТОП
У Львівському районі сталася смертельна ДТП
На Львівщині посадовці колоній розтратили понад 13 мільйонів гривень – аудит
Прокурора Львівщини затримано за вимагання хабаря у 5 тисяч доларів США
У Львові поліцейські викрили зловмисника, який жорстоко до смерті побив знайому
Львівські лікарі за один день вилікували недугу, з якою жінка жила вісім років
ФОТО
Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
Новий законопроект про виплати людям з інвалідністю не буде антисоціальним

Василь Чорний
Волонтерство не надаватиме привілеї під час вступу у ЗВО: спростування фейку

Богдан Козійчук
Про чистоту мови правничої