• Головна
 • Новини
 • Дев'ятьдесяте літо зустрічає легендарний українець Юрій Вінник

05.08.2020, 10:06

Дев'ятьдесяте літо зустрічає легендарний українець Юрій Вінник

5 серпня 90-ліття зустрічає легендарний українець, на жаль, нині несправедливо забутий державою і тими, кому дав унікальний життєвий шанс стати знаменитими. Юрій Вінник — людина-епоха без звань і регалій вірою і правдою чверть віку тихою невтомною працею служила Україні, а нинішній ювілей зустрічає з недавно перенесеним третім інсультом….

Про це на своїй сторінці у ФБЮ пише журналіст

Михайло Маслій: "У звукорежисера, композитора і диригента Юрія Вінника було надзвичайно цікаве і насичене життя. ”Вважаю, що Юрій Павлович як режисер — видатна фігура в Україні. Це людина, яка дійсно має дар від Бога. Протягом 1960–1990–их років він визначав якість музичних записів. Я думаю, що наше суспільство просто не розуміє ще значимість цієї професії”, — такі слова про великого майстра звукозапису сказав видатний композитор сучасності Євген Станкович.

Самовіддана і чесна праця принесла свої вагомі результати. Пропрацювавши чверть століття керівником відділення фірми ”Мелодія” в Україні, Юрій Вінник записав понад 1500 грамплатівок, які зберігаються у фондах Національного радіо, — усі записи унікальні і становлять Золотий фонд українського музичного мистецтва.

Він філігранно записував музику будь–якого жанру — від найскладніших оперних і симфонічних полотен до популярної і народної музики.

Тисячам співаків, музикантів, колективів Юрій Павлович безвідплатно робив ім’я і популярність (адже від нього залежало, кого записувати, а якщо ти мав платівку, випущену на ”Мелодії”, відразу ж отримував шанс на всесоюзну популярність). Для них він був вимогливим керівником, суворим учителем, першим порадником, а для багатьох назавжди залишився вірним і щирим другом.

Юрій Вінник: "За 25 років роботи на фірмі ”Мелодія” мені пощастило записати понад 1500 грамплатівок українських виконавців. Тепер не соромно за будь–яку секунду з тих записів”

”Дорогому Юрію Павловичу, автору і натхненнику цієї платівки, фантастичному творцю моя вдячність і низький уклін! Справді, життя минає і проходить, а друзі залишаються! З пошаною, Назарій Яремчук–85”, — виведено каліграфічним почерком співака слова вдячності на його єдиній великій платівці фірми ”Мелодія” 1985 року.

”Найдорожчому другові, найпоряднішій людині — Юрію Павловичу — з великою любов’ю. Низько схиляю голову перед вашим талантом. Дякую. Ян Табачник”.

”Моєму дорогому другові й колезі з найщирішою повагою. Анатолій Солов’яненко. 8. 04. 1974. Київ”.

Не забули про нашого корифея звукозапису й у чужих, далеких, але цивілізованих світах. На знак визнання видатного внескув прогрес ХХ сторіччя Американський Біографічний інститут заніс ім’я Юрія Вінника до списку осіб, чия біографія включена в довідник ”Життя славетних”.

Нині великий ”маг” вітчизняного звукозапису мешкає у затишній квартирі у столичному районі — Виноградарі, на жаль, важко хворіє, після перенесених болячок майже не розмовляє. Але поруч, на велике щастя, вірна соратниця і дружина Тетяна Семенівна Погасій, за що їй величезна доземна вдячність!

 • ,
 • За темою

  Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Папа привітав християн, які 7 січня святкують Різдво

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Дев’ять кіл пекла для родин медиків

  Андрій Вихопень

  Багато львів'ян, котрим сьогодні за сорок, провели дитинство і молодість у "житлових" підвалах  

  Мирослав Дністрянський

  То коли ж було засновано Львівський університет?

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: