• Головна
 • Новини
 • 2 мільйони щомісяця витрачають на вивезення сміття із Дрогобича

15.09.2020, 10:43

2 мільйони щомісяця витрачають на вивезення сміття із Дрогобича

Місто Дрогобич – одне з найбільших міст Львівської області, зараз не має свого полігону для вивозу сміття. До 2018 року сміття з міста вивозили на полігон, що розташований у сусідньому селі Брониця.

Про це пише Суспільне.

Два роки тому мешканці цього села вийшли на протест та перекрили дорогу сміттєвозам. Сміттєзвалище досі заблоковане. А Дрогобич підписав договори із полігонами за межами області.

Що розповідають мешканці села Брониця та міста Дрогобич?

Ігор Фідик мешкає у селі Брониця. Від його будинку до сміттєвого полігону навпростець 2 кілометри. Чоловік один із тих, хто був проти сміттєзвалища у 2018.

"Люди за те, що категорично не потрібно відкривати, зараз сміття не возять. Чому не хочемо? По-перше, запах йде на село, шкідливі речовини йдуть, ми маємо дітей, маємо внуків, ми хочемо спокійно жити", – розповідає Ігор Фідик.

За 15 кілометрів від Брониці у Дрогобичі живе пенсіонерка Анна Григорівна. Через те, що Броницьке сміттєзвалище зараз не працює і сміття з міста вивозять на більші відстані —жінці приходять більші платіжки за вивіз відходів.

"Квитанція – нараховано 68 гривень 72 копійок на нас двох. Певне, що велика сума, тим більше, що я хворію і купу грошей витрачаю на ліки. Наприклад, той, хто ремонти робить, викидає цілі машини, а я мало і вони так платять як і я. Хіба то справедливо?", – каже Анна Григорівна.

Сміття із Дрогобича вивозять за більш ніж 150 кілометрів від міста

Спочатку, коли сміттєзвалище заблокували, то в Дрогобичі сміття почало періодично накопичуватися на вулицях міста. Зараз сміття вивозять на полігони за межі Львівської області. Перед цим його перевантажують зі сміттєвозів у більші машини, роблять це на перевантажувальній станції, що розташована на межі міста.

В середньому за місяць сміттєвози у Дрогобичі збирають 1500 тонн сміття. На його вивіз в місяць витрачають майже 2 мільйони гривень.

"На сьогоднішній момент вивезення здійснюється на відстань 150-160 і більше кілометрів, відповідно транспортні видатки на порядок вищі. Та ситуація послужила причиною підняття тарифів. Цей тариф міг би використовуватися на оновлення бази , вирішення питання щодо сортування, вирішуючи питання по суті, бо сьогодні у нашій країні є одне питання, де його захоронити", – розповідає заступник директора департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради Ростислав Пошивак.

Еколог Анатолій Павелко каже, питання поводження з відходами актуальне не лише для Дрогобича, а й для всієї України : "Ми боремося вже з наслідками надмірного утворення відходів. Якщо ж ми говоримо про те, що після їх зменшення ми повинні добитися того, що ті відходи, які будуть потрапляти на сміттєзвалище, які не надаються переробці, їх кількість має бути змінімізована".

Біля Дрогобича вивідлили землю для будівництва сміттєсортувальної лінії

Тим часом у Дрогобичі – на межі міста – вже виділили земельну ділянку для будівництва сміттєсортувальної лінії, зараз планують оголошувати тендер для її облаштування.

Фото - перевантажувальна станція у Дрогобичі

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Андрій Вихопень

  У Львові Андрій Вванич побудував класичну феодальну піраміду

  Михайло Цимбалюк

  Замість Дня вчителя – століття інвестицій в освіту!

  Мирослав Дністрянський

  Що можна прогнозувати за результатами нової кавказької війни?

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: