16.12.2025, 18:34
17 грудня Львів попрощається з воїнами Євгеном Тижаєм та Олександром Коваленком
У середу, 17 грудня, Львів попрощається з воїнами Євгеном Тижаєм та Олександром Коваленком, які віддали життя, захищаючи Україну від російських окупантів. Мерія закликає львів’ян та гостей міста долучитись до міської церемонії прощання та утриматися в цей час від розважальних заходів і святкувань.
Чин похорону воїнів розпочнеться об 11:00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла. Опісля, орієнтовно об 11:30, відбудеться загальноміська церемонія прощання на площі Ринок.
Обох захисників поховають на Личаківському кладовищі, на полі почесних поховань № 87 (вул. Пасічна).
Біографічні довідки захисників
Євген Тижай (25.07.1979 – 10.05.2024). Львів’янин.
Навчався у середній загальноосвітній школі м. Львова. Згодом здобув професію автомеханіка у Львівському фаховому коледжі.
Працював монтером у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Фуджікура аутомотів Україна-Львів».
Зі слів рідних, Євген був добрим, спокійним і неконфліктним, товариським та відкритим у спілкуванні. Цікавився комп’ютерними іграми.
У 2023 році став на захист Батьківщини від вторгнення російських окупантів. Боронив територіальну цілісність та суверенітет України на Південно-Слобожанському напрямку у складі 7‑го прикордонного Карпатського загону Державної прикордонної служби України.
У Євгена Тижая залишилася двоюрідна сестра.
Олександр Коваленко (24.11.1993 – 19.05.2024). Уродженець села Фронтівка Вінницької області.
Навчався у Фронтівському ліцеї Вінницького району Вінницької області. Згодом здобув професію будівельника у Державному навчальному закладі «Немирівський професійний ліцей».
Проходив строкову військову службу.
Працював директором у Товаристві з обмеженою відповідальністю Торгово-виробничій компанії «Львівхолод» та керівником відділу в Товаристві з обмеженою відповідальністю «Епіцентр К».
Зі слів рідних, Олександр був надзвичайно різносторонньою особистістю: займався футболом, боксом та багатьма іншими видами спорту, багато тренувався і вирізнявся високою фізичною підготовкою. Захоплювався поезією та географією, любив їздити в гори та подорожувати. Був надзвичайно добрим і турботливим батьком.
У 2023 році став на захист Батьківщини від вторгнення російських окупантів. Боронив територіальну цілісність та суверенітет України на Донецькому напрямку у складі 132-го окремого розвідувального батальйону Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.
В Олександра Коваленка залишилися мати, дружина, дві доньки, син, двоє братів та четверо сестер.
За темою
- Львівські лікарі допомогли 69-річному тернополянину відновитися після ракетної атаки
17.06.2026, 12:27
- Частину вул. Конюшинної у Львові заасфальтують
17.06.2026, 11:33
- На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
17.06.2026, 09:08
- За смертельну ДТП водій проведе 5 років за ґратами: прокуратура забезпечила виконання вироку
16.06.2026, 22:28
- Вулиця Залізнична вже з верхнім шаром асфальту
16.06.2026, 18:54
Обговорення
Львів
ТОП
На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
У Львові винесли вирок чоловіку, який пограбував знайомого після отруєння препаратом та залишив його помирати в автомобілі
За смертельну ДТП водій проведе 5 років за ґратами: прокуратура забезпечила виконання вироку
На Львівщині шкільний автобус зіткнувся з вантажівкою: до лікарні потрапили жінка та 10-річна дитина
На Львівщині затримали 75-річного чоловіка за підозрою у розпусних діях щодо 11-річної дитини
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні

