• Головна
  • Новини
  • $15 тисяч за втечу зі служби: ДБР викрило схему у навчальному центрі на Львівщині

31.03.2026, 13:55

$15 тисяч за втечу зі служби: ДБР викрило схему у навчальному центрі на Львівщині

У навчальному центрі Національної академії Сухопутних військ на Львівщині правоохоронці викрили групу з військового у СЗЧ та колишнього правоохоронця, які, за даними слідства, за 10–15 тисяч доларів допомагали військовим самовільно залишати службу.

Про це повідомляє ДБР.

Дослівно: "Працівники ДБР за силової підтримки Західного територіального управління Військової служби правопорядку викрили організовану групу, яка налагодила системний "бізнес" на допомозі військовослужбовцям залишати службу. Схема діяла у навчальному центрі Національної академії Сухопутних військ. За 10–15 тисяч доларів США фігуранти забезпечували повний супровід: інструктаж, вивезення з частини, перевезення і доставку додому".

За даними слідства, до групи входили військовослужбовець у СЗЧ, колишній правоохоронець і цивільний. Вони шукали охочих безпосередньо на полігоні та "схиляли їх до самовільного залишення служби".

Організатором, за інформацією ДБР, був військовий, який раніше сам скористався подібною схемою, а згодом почав заробляти на інших.

Слідчі зазначають, що учасники схеми перевдягалися у військову форму, представлялися офіцерами, користувалися підробленими документами, змінювали номери телефонів і пересувалися автомобілем з іноземною реєстрацією.

Зазначається, що в одному з випадків фігуранти під приводом перевірки на наявність прослуховувальних пристроїв змусили "клієнта" роздягнутися, забрали гроші, документи та телефони, а потім залишили в одному з населених пунктів області.

Слідчі ДБР задокументували кілька подібних епізодів. Наразі вони перевіряють, чи були й інші випадки.

Затриманим повідомили про підозру в організації дезертирства за попередньою змовою групою людей в умовах воєнного стану. Ще одному учаснику підозру оголосили заочно, його розшукують.

Суд обрав підозрюваним запобіжний захід – тримання під вартою. Їм загрожує до 12 років ув'язнення.

Досудове розслідування триває. Слідчі також перевіряють можливу причетність посадовців навчального центру.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю

Коментар

Блоги

Богдан Козійчук

ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ

Михайло Цимбалюк

Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує

Михайло Цимбалюк

Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: