• Головна
  • Новини
  • 13-й Органний фестиваль у Львові пройде під гаслом “Світло є”

11.10.2023, 08:42

13-й Органний фестиваль у Львові пройде під гаслом “Світло є”

19 жовтня стартує ХІІІ Львівський міжнародний органний фестиваль, який триватиме до 10 листопада. Про це повідомляє Львівський органний зал, який є організатором фестивалю.

У рамках фестивалю на львівʼян та гостей міста чекає 14 концертів за участі 11 органістів, хору та оркестру. Гасло цьогорічного органного фестивалю – “Світло є”.

“У час, коли навколо так багато темряви, ми всі тягнемося до світла. Під час війни українці довели, що пристосуватись можна навіть до відсутності електроенергії. Бо головне, щоб не згасало світло людських душ, яке неодмінно осяє нашу перемогу”, – кажуть організатори фестивалю.

Розпочнеться фестиваль виступом гостей з Німеччини. 19 та 20 жовтня у Львівському органному залі з програмою “Вечір тихої романтики: орган і вокал” виступатимуть німецький органіст Якобус Ґладзіва та співачка українського походження Роксоляна Хранюк. Вони виконають, зокрема, солоспіви Василя Барвінського, а також цикл Густава Малера “Rückert-Lieder” на вірші Фрідріха Рюккерта.

25 жовтня сольну програму “Музика світла” презентує органістка зі Львова Надія Величко, яка з початком повномасштабного вторгнення виїхала за кордон, де дала чимало концертів української органної музики.

27 і 28 жовтня два концерти на підтримку українського народу в часи війни дасть польський органіст Міхал Шостак. На концерті у Львівському органному залі ми матимемо можливість почути в його виконанні зокрема “Органну симфонію на українські теми”.

2 листопада солістка Чернівецької обласної філармонії Світлана Бардаус виступить із сольним концертом “Страшенно гарна органна музика”

3 листопада Львівський органний зал відзначає день народження, цього дня у 1969 році тут було офіційно відкрито концертний зал. 3 листопада відбудеться “Великий органно-симфонічний концерт” за участі Луганського філармонійного оркестру під дириґуванням Івана Остаповича. Це ексклюзивна можливість почути орган у супроводі камерного та великого симфонічного оркестрів. Світлана Позднишева солюватиме у Концерті для органа з оркестром Александра Гільмана. Органістка з Ужгорода Наталія Лендєл виконає рідкісну Пасакалію для органа та струнних легенди Закарпатської композиторської школи Іштвана Мартона.

Наступного дня, 4 листопада Наталія Лендєл на сольному речиталі гратиме романтичну органну музику.

5 листопада звучатиме “Музика на вістрі часу” у виконанні Георгія Куркова – заслуженого діяча мистецтв України та Польщі, піаніста, органіста, дириґента, педагога з Вінниці.

Солістка Львівського органного залу Олена Мацелюх гратиме 6 листопада “Музику просвітлення”.

7 листопада звучатимуть “Візантійські ескізи” у виконанні органістки з Києва, заслуженої артистки України Ірини Харечко.

Також у рамках фестивалю відбудуться концерти львівського органіста Марка Новаковича (8 листопада) та виступ Ольги Чундак з Ужгорода (9 листопада).

ХІІІ Львівський міжнародний фестиваль триватиме до 10 листопада включно і завершиться великим концертом“Пори року” Вівальді для хору” за участі Львівського муніципального хору “Гомін” під дириґуванням Вадима Яценка та органістки Світлани Позднишевої. Перекладення бестселеру світової класики для незвичного складу здійснив молодий харківський композитор Володимир Богатирьов на замовлення Львівського органного залу.

Спеціально до фестивалю Львівський органний зал запускає фестивальну карту лояльності, яка дає 90% знижки на квитки всіх подій фестивалю.

У разі оголошення повітряної тривоги концерт буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

На кордоні з Угорщиною затримали мікроавтобус, у якому 17 чоловіків

Коментар

Блоги

Василь Чорний

Громади Волині в умовах воєнного стану

Мирослав Дністрянський

ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

Василь Чорний

Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: