09.07.2025, 19:41
100 мільярдів для України: Єврокомісія готує рекордну фінансову підтримку — Bloomberg
Європейський Союз розглядає можливість створення спеціального фонду в розмірі 100 мільярдів євро для довгострокової підтримки України.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела в Єврокомісії.
Очікується, що ця ініціатива стане частиною семирічного бюджету ЄС на 2028–2034 роки, презентацію якого заплановано на кінець липня. Якщо її схвалять усі країни-члени, Україна отримає стабільне фінансування у вигляді грантів та пільгових кредитів, прив’язаних до впровадження євроінтеграційних реформ.
Однак пропозиція ще не остаточна. ЄС розглядає й інші варіанти довготривалої допомоги, і остаточне рішення буде залежати від політичної згоди всіх учасників. Ймовірною перешкодою може стати позиція Угорщини. Політичний радник прем’єра Балаж Орбан вже розкритикував ініціативу:
"Поки Європа борсається у власних кризах, Брюссель обирає зброю замість миру, борги — замість конкурентоспроможності".
Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році Євросоюз уже надав або зобов’язався надати близько 160 мільярдів євро допомоги Україні. Сюди входять 50 млрд євро з програми Ukraine Facility (2024–2027 роки) та 50 млрд доларів у вигляді позики від "Групи семи", профінансованої за рахунок прибутків із заморожених активів російського ЦБ.
Це потенційне рішення може стати найбільшою довгостроковою фінансовою ініціативою для підтримки однієї країни в історії ЄС.
За темою
- Швеція надасть Україні 4 млрд євро та допоможе готувати пілотів для Gripen
17.04.2026, 16:50
- Україна розраховує на $686 млн від МВФ після перегляду програми в червні
15.04.2026, 14:35
- Один із найбільших фармзаводів Європи відкриють в Україні: коли стартує виробництво
10.04.2026, 16:19
- В Україні зросла інфляція: що у березні подорожчало найбільше
09.04.2026, 17:30
- Рада ухвалила закон про "промисловий безвіз" із Євросоюзом
07.04.2026, 17:56
Обговорення
Економіка
ТОП
На Львівщині перекриють міст неподалік від одного з ПП на кордоні з Польщею
До ТЦК на Львівщині увірвалися невідомі і напали на військових взводу охорони
ПС: Росія за день запустила 219 дронів, є влучання на 17 локаціях
18 квітня: що треба знати про цей день
У Львові норвезькі волонтери передали 30 автівок українським військовим
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми