• Головна
 • Новини
 • 10 відповідей на запитання про вакцинацію дорослих від дифтерії

Євген Комаровський

педіатр


09.11.2018, 16:24

10 відповідей на запитання про вакцинацію дорослих від дифтерії

Питання про доцільність вакцинації від дифтерії раз на 10 років не стоїть в принципі — треба, треба однозначно!

 1. Вакцини для дітей і дорослих — різні. У «дорослих» вакцинах доза (кількість речовини, що має викликати імунітет) зазвичай менша. У два рази. Ними вакцинують не тільки дорослих, а й дітей «не зовсім раннього віку» — деякі вакцини, наприклад АДС-М, використовують для імунізації людей, старших 7 років, інші, наприклад «Бустрикс», — старших 4 років.

 2. Буква «М» у назві вакцини АДС-М вказує саме на те, що вона містить зменшену дозу. А ще можливі такі написи: «DT» — вакцина від дифтерії і правця, «Td» — маленька буква «d» в назві означає в два рази зменшену дозу.

 3. Вакцини для дорослих «тільки від дифтерії» на практиці не використовуються. Реально застосовують або «дифтерія+правець (DT), або дифтерія+правець+кашлюк (DTP).

 4. Як треба щепити дорослих від дифтерії за правилами? А ось так: починають в дитинстві — 3 дози у перший рік життя, по 1 дозі в 1,5 року, 6 і 16 років. Далі кожні 10 років — в 26, 36, 46 і т.д.

 5. Учені всього світу продовжують сперечатися, і предмет суперечки виглядає так: «кожні 10 років треба щепитися від дифтерії і правця чи все-таки кожні 10 років  треба щепитися від дифтерії, правця і кашлюка?» Питання про доцільність вакцинації від дифтерії раз на 10 років не стоїть в принципі — треба, треба однозначно!

 6. Порада: якщо у вас є можливість купити вакцину для дорослих із кашлюковим компонентом — наполегливо рекомендую щепитися від коклюшу, особливо якщо найближчим часом плануєте заводити дітей. Вакцини для профілактики кашлюка бувають цільноклітинні та додатково очищені, так звані «ацелюлярні». Від 7 років рекомендують використовувати лише ацелюлярні вакцини. Про букви: «DTР» — вакцина від дифтерії, правця і коклюшу, «DTаР» — вакцина від дифтерії, правця і кашлюка, але кашлюк ацелюлярний, «Tdap» — вакцина для дорослих від дифтерії, правця і кашлюка, кашлюк ацелюлярний, зменшена доза кашлюка і дифтерії — оптимальний варіант, який рекомендують для людей старших 7 років (з того, що є на ринку, цьому поєднанню букв відповідають «Boostrix» і «Adacel»).

 7. Запитання: «Що робити, якщо правильно щеплені в дитинстві, але пропустили необхідні вакцинації (в 26, 36, 46 і т.д.)?» Відповідь: отримати 1 дозу вакцини незалежно від того 36 вам років чи 56.

 8. Запитання: «Що робити, якщо в дитинстві не щепилися, чи щепилися неправильно, чи не знаємо взагалі, щепилися чи ні?». Відповідь: отримати три дози — спочатку одну дозу, через месяць — другу, через 6 місяців після другої — третю.

 9. Додаткова вакцинація від кашлюка, дифтерії і правця обов’язкова для вагітних. Тобто питання не в тому, «чи можна вагітним»! Саме вагітним треба в першу чергу!

 10. Комбінована вакцина (дифтерія+правець+кашлюк — Tdap) вводиться одноразово при кожній вагітності у 2-му чи 3-му триместрі (оптимально — на терміні 26–37 тижнів). У будь-якому випадку вакцинацію слід завершити не пізніше, ніж за 2 тижні до прогнозованої дати пологів.
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Прикордонники відбили 3 атаки "вагнерівців" у Бахмуті

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Схоже, ООН важко ухвалити рішення, яке визнає, що росіяни не така велична нація, як нам розповідали десятки років

  Василь Чорний

  Знам’янська територіальна громада в умовах воєнного стану

  Мирослав Дністрянський

  ПРО ВИЗНАЧНУ РОЛЬ ЄВГЕНА ОЛЕСНИЦЬКОГО В УКРАЇНСЬКОМУ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ НАПРИКІНЦІ ХІХ – ПОЧ. ХХ ст.

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: