• Головна
 • Новини
 • 10 млрд дол. Україна щорічно втрачає через відсталу туристичну індустрію

09.05.2019, 17:56

10 млрд дол. Україна щорічно втрачає через відсталу туристичну індустрію

Витрати українських подорожніх у 8-9 разів перевищують витрати іноземних відвідувачів України.

Про це Анна Романова, голова підкомітету з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності ВР, повідомила у матеріалі "Новое время":

"Скільки Україні могла би принести конкурентоспроможна туристична індустрія? Так виглядає, що поки що інші держави збагачуються від українських туристів.

За офіційними даними НБУ, українці у 2018 році купили туристичних путівок закордон майже на $8 млрд.

Ще $3,6 млрд  українці витратили по безготівкових розрахунках за кордоном (на мільярд більше, ніж у 2017) - цю суму можна сміливо подвоювати, адже українці здебільшого витрачають готівку. 

При цьому іноземні відвідувачі витратили в Україні за безготівковими розрахунками – всього $1,2 млрд  (у минулому році $800 млн).

На українські путівки іноземці майже нічого не витрачають, бо український туристичний продукт, як такий не сформований. Тому іноземці у 90% випадків приїздять самостійно. Це означає, що у безготівкових витратах дуже часто міститься бронювання готелю, трансферу, перельоту. 

Таким чином витрати українських подорожувальників у 8-9 разів перевищують витрати іноземних відвідувачів в Україні. Є над чим працювати. Насамперед, Мінекономрозвитку (там є цілий департамент туризму, де працює 21 людина), МЗС, МінІнфраструктури, Міністерству інформполітики. Цей список можна продовжувати довго, так як туристична індустрія охоплює всі сфери управління: від гостинності працівників паспортного контролю – до безпеки на вулиці, чистоти на узбіччі, сервісу в готелі, навігації в транспорті, громадських вбиралень, доріг, поїздів, аеропортів. 

Отже, ми втрачаємо та недоотримуємо більше $10 млрд  щорічно, не розвиваючи сильну українську туристичну індустрію. Я вже не кажу про щорічні іміджеві втрати, бо найкращий спосіб поліпшити імідж країни – стати привабливою туристичною державою. Що ми робимо, коли хочемо мати друзів? Запрошуємо їх у гості".

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  Туризм

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  На позачерговій сесії ВРУ слід повернути українцям газ та підвищити пенсії - Батьківщина

  Коментар

  Блоги

  Наталя Тимчій

  Разом зможемо зробити Львівщину й Україну успішними

  Василь Чорний

  Про досвід політичних невдач Івана Франка, який потрібно пам’ятати напередодні виборів

  Дмитро Снєгирьов

  Під виглядом відведення сил Росія готує провокацію. Станиця Луганська під загрозою прориву

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: