
07.04.2025, 19:59
Україна ініціювала термінове засідання Радбезу ООН через ракетний удар РФ по Кривому Рогу
Україна звернулася до Ради безпеки ООН та Постійної ради ОБСЄ з ініціативою про термінові засідання після масштабного ракетного удару Росії по Кривому Рогу, який забрав життя щонайменше 20 людей, серед них — дев’ятеро дітей.
Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
«Росія націлилася на дитячі майданчики у звичайному житловому масиві. З касетною боєголовкою для максимального збільшення втрат. Україна ініціювала термінове засідання Радбезу ООН і позачергове засідання Постійної ради ОБСЄ, щоб вивести російські злочини на перший план», — написав Сибіга на платформі Х.
За його словами, зустрічі заплановані на 7 квітня й мають на меті сприяти притягненню Росії до відповідальності та просуванню мирних ініціатив. Міністр наголосив на потребі «рішучої міжнародної відповіді на російські звірства», заявивши, що подібний терор «ніколи не повинен нормалізуватись».
Ракетний удар стався ввечері 4 квітня. Росія завдала удару по центру житлового району міста балістичною ракетою «Іскандер-М» з касетною бойовою частиною. Основне влучання припало на район дитячого майданчика. Окрім 20 загиблих, десятки мешканців отримали поранення.
Після першого удару, за даними української влади, армія РФ нанесла додатковий удар дронами, внаслідок якого загинула ще одна людина.
У Міноборони РФ заявили, що вдарили по «місцю проведення наради командирів ЗСУ та західних інструкторів», нібито в одному з ресторанів міста. Проте Генштаб ЗСУ спростував цю заяву, наголосивши, що РФ намагається виправдати вбивство цивільних «високоточною брехнею».
Розслідувальний проєкт «Система» згодом з’ясував, що у вказаному ресторані того вечора проходив з’їзд працівників б’юті-індустрії та день народження, а не військова нарада.
ООН назвала цю атаку найбільш смертоносною для дітей з початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році.
6 квітня в Україні було оголошено день жалоби.
За темою
- Теракт у Вербну неділю: РФ завдала ракетного удару по центру Сум, десятки жертв і поранених
13.04.2025, 13:30
- Ворог атакував 55 дронами: Сили ППО збили 43 безпілотники Shahed
13.04.2025, 09:14
- Росіяни вдарили КАБом по будинку в Куп'янську: 4 постраждалих, під завалами люди
12.04.2025, 21:48
- Зеленський присвоїв загиблому пілоту F-16 Павлу Іванову звання Героя України
12.04.2025, 19:54
- 26-річний пілот на F-16 загинув під час бойового завдання
12.04.2025, 14:40
Обговорення
Суспільство
ТОП
Смертельна пожежа на Львівщині: у Шептицькому загинули двоє чоловіків
Науковці Львівського університету беруть участь у Програмі розвитку академічних менеджерів
У Львові створили мурал на честь Каштанчика — улюбленого собаки Площі Ринок
12 квітня: все про цей день
Окупанти атакували 88 безпілотниками – постраждали п’ять областей
ФОТО
Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
Новий законопроект про виплати людям з інвалідністю не буде антисоціальним

Василь Чорний
Волонтерство не надаватиме привілеї під час вступу у ЗВО: спростування фейку

Богдан Козійчук
Про чистоту мови правничої