Село Батятичі Кам’янко-Бузького району має давню і славно історію. Перша згадка- в 1405 році, довгий час село було королівською власністю, потім переходило з рук в руки різних магнатів. Батятичі здавна славилися медоварінням.
Окрасою села є дві величні дерев’яні церкви XVIII століття. Вони були збудовані майже одночасно – церкву св. Юрія було зведено у 1759 році, а храм Собору Пресвятої Богородиці – у 1788-му. Обидві святині дуже схожі між собою ззовні, хоча інтер’єр кожної з них має особливу «родзинку». Ділиться досвідом подорожі Край
Церква святого Юрія
Пам’ятка архітектури національного значення. Була збудована у 1759 році за кошти місцевого дідича Костянтина Папари у стилі галицької школи народної архітектури. Завдяки високому художньому рівню декоративного оздоблення у поєднанні з вишуканими пропорціями об’ємів церква вважається одним з найкращих зразків галицької дерев’яної архітектури XVІІІ ст.
У храмі зберігся стінопис XVIII ст. і розписи ХІХ ст. авторства Теофіла Копистинського.
У 1947 році церкву було закрито і передано під склад. Після того, як у 1979 році церкву Юра була занесено в ранг архітектурних пам’яток, храм було відреставровано і в 1982 році відкрито у ньому музей.
На початку 90-х церкву було повернуто місцевій греко-католицькій громаді. Після ремонту церкву святого Юра було вдруге освячено 6 травня 2000 року.
Церква Собору Пресвятої Богородиці
На цьому місці стояв попередній храм ще у 1564 році. Сучасний храм було зведено у 1788 році у стилі галицької школи народної архітектури. З посеред інших дерев’яних церков цей храм виділяється вельми великими розмірами. Церква тризрубна, увінчується трьома шоломоподібними банями з маківками. Цікавою особливістю є круговий балкончик-галерея на верхівці центральної бані, навколо ліхтаря, що практично не зустрічається у дерев’яних церквах.
В інтер’єрі церкви збереглися численні старовинні артефакти: масивні бічні дерев’яні двері зі старовинними замками, одвірок головних дверей, що майже суцільно вкритий інскрипціями на церковно-слов’янській мові. Як і церкву Юра, \нНа початку ХХ століття храм розписав Теофіл Копистинський.
В радянський час церкву використовували як колгоспний склад, потім як музей. Повернули святиню громаді у 1989 році. Зараз у церкві Собору Пресвятої Богородиці відбувається реставрація. Церква має статус пам’ятки архітектури місцевого значення.
Поруч з церквою стоїть велика одноярусна дерев’яна дзвіниця 1788 року майже кубічної форми з арковими отворами, накрита шатровим верхом.
За темою
- На Львівщині хочуть проголосити наступний рік - роком родини Пежанських
09.09.2021, 11:33
- Львів обвалюється: на вул. Мечникова шматок фасаду ледь не убив 12-річного хлопчика
21.08.2021, 12:51
- Дерев’яну церкву у Заболотцях реставрують за 3,7 млн грн
20.07.2021, 10:46
- Львів’ян запрошують на піший тур маршрутом Альфреда Захарієвича
16.07.2021, 11:43
- Для 22 пам’яток архітектури Львівщини проведуть інвентаризацію земель - коштом області
14.07.2021, 08:41
Обговорення
Неймовірна Україна
ТОП
Принц Гаррі відвідав Україну та зустрівся з українськими захисниками у Львові
На Львівщині чоловік застрелив собаку з рушниці: йому загрожує до восьми років в’язниці
У Львові поліцейські затримали підозрюваного в нанесенні смертельних травм співмешканці
У Львові 15-річний закарпатець пограбував чоловіка на зупинці: вдарив і забрав 13 тисяч гривень
Правоохоронці Львівщини викрили злочинну групу, яка організувала незаконне переправлення військовозобов’язаних за кордон
ФОТО
Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
Новий законопроект про виплати людям з інвалідністю не буде антисоціальним

Василь Чорний
Волонтерство не надаватиме привілеї під час вступу у ЗВО: спростування фейку

Богдан Козійчук
Про чистоту мови правничої