
24.02.2025, 17:08
росія здійснила понад 30 масованих атак на енергетичну інфраструктуру України за три роки війни
За три роки повномасштабного вторгнення Росія здійснила більше 30 масованих атак на енергетичну інфраструктуру України, що призвело до значних збитків на суму в мільярди доларів.
Окупація Росією 18 ГВт генераційних потужностей, включаючи ГЕС, ТЕС та Запорізьку АЕС, стала важливою складовою цього процесу.
Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що Україна відʼєдналася від енергосистеми Росії та Білорусі за кілька годин до початку повномасштабного вторгнення, що стало першим кроком до енергетичної незалежності. Українська енергетична система витримала режим ізоляції протягом 21 дня і приєдналася до європейської енергосистеми в березні 2022 року.
Галущенко підкреслив, що кожна масована атака на енергетичні обʼєкти включала сотні різних засобів ураження, спрямованих на електрогенерацію, підстанції, лінії електропередачі та газову інфраструктуру. Крім того, Росія регулярно здійснює точкові обстріли енергетичних об'єктів, що спричиняє додаткові проблеми для країни. Особливо небезпечними є атаки на критичні об'єкти для роботи атомних електростанцій, створюючи загрозу ядерної катастрофи.
Попри масовані атаки та численні пошкодження, українська енергетична система зберегла цілісність і продовжує функціонувати. Енергетики працюють над відновленням пошкоджених об'єктів у складних умовах, часто під обстрілами, що є величезним проявом героїзму. Галущенко висловив вдячність всім працівникам енергетичного сектору, особливо тим, хто загинув або був поранений під час виконання своїх обов'язків.
Важливим кроком для посилення енергетичної незалежності України стало припинення транзиту російського газу через її територію з 1 січня 2025 року. Україна також спільно з США розірвала монополію Росії на виробництво ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-440.
Крім того, Україна продовжує інтеграцію в європейські енергетичні ринки. Ухвалено REMIT, триває розвиток інтерконекторів, а також здійснено сертифікацію оператора газових сховищ "Укртрансгаз" за європейськими стандартами. В лютому 2025 року відбулося перше трубопровідне постачання біометану між Україною та Європейським Союзом.
Галущенко висловив вдячність усім країнам-партнерам за підтримку, а також українським військовим, які захищають країну на фронті. "Слава Україні!" – підсумував міністр енергетики.
За темою
- В Україні відновили понад 100 тисяч пошкоджених будинків — Кулеба
06.04.2025, 18:31
- НБУ оголосив перший тираж шагів: копійки поступово замінять нові монети
04.04.2025, 14:21
- В Україні великодній кошик подорожчав за рік на третину
03.04.2025, 17:04
- У Нацбанку розпочали обговорення оновлення портретів на гривневих банкнотах
03.04.2025, 08:46
- Нацбанк скасував ліміти на карткові перекази
02.04.2025, 10:41
Обговорення
Економіка
ТОП
У Львові виявили засудженого у Британії педофіла серед волонтерів, що працювали з дітьми — розслідування The Telegraph
Побив героя війни: на Львівщині чоловіка засудили за жорстокий напад на військового
Смертельна аварія біля Судової Вишні: водій мікроавтобуса виїхав на зустрічну, двоє загиблих, двоє в реанімації
Пішла епоха: у 90 років померла легенда українського театру Таїсія Литвиненко
Пожежа у Жовкві: в закинутій будівлі знайшли тіло загиблого
ФОТО
Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
Новий законопроект про виплати людям з інвалідністю не буде антисоціальним

Василь Чорний
Волонтерство не надаватиме привілеї під час вступу у ЗВО: спростування фейку

Богдан Козійчук
Про чистоту мови правничої