
31.03.2025, 13:32
Захопився гончарством: у центрі UNBROKEN відновлюється захисник, який втратив на війні ногу
40-річний захисник з Харкова Костянтин Циркот втратив на фронті ногу. Зараз він проходить реабілітацію у центрі UNBROKEN, опановує ходьбу на протезі та намагається віднайти у житті нові можливості та сенси. А ще почав відвідувати творчу майстерню і захопився гончарством.
Костянтин раніше працював у торгівлі. Військовослужбовцем став торік, коли отримав повістку. У складі 23-го окремого стрілецького батальйону він воював спершу на Донеччині, а потім на Харківщині, де наприкінці жовтня і отримав поранення. Чоловік наступив на міну, внаслідок чого втратив кінцівку, отримав контузію та перелом хребта.
Після ампутації у Харкові, на реабілітацію та протезування захисника скерували до Львова.
«В UNBROKEN я почуваюсь дуже спокійно. Я не бачу тут того, що б мені не подобалось. Лишень, звісно, обставини, в яких я опинився. Проте це життя і з цим нічого не вдієш. Треба боротись», - говорить Костянтин.
Місяць тому воїн отримав протез. Спершу він почував себе дуже невпевнено на штучній кінцівці, але з кожним заняттям дедалі краще опановує ходьбу.
У центрі UNBROKEN Костянтин почав відвідувати творчу майстерню та захопився гончарством. І радо ділиться своїми враженнями від арттерапії: «Я завжди хотів спробувати працювати з глиною. А тут якраз з’явилась така можливість. Творчість – це те, що сталось із кожним у дитинстві. Тому коли я почав займатись гончарством, мої руки ніби вже заздалегідь розуміли, що їм потрібно робити. Це для мене щось кардинально нове, я відчуваю спокій».
Два керамічні вироби Костянтина – горнятко та декоративну статуетку відібрали для виставки робіт незламних пацієнтів, яку можна відвідати у львівському артпросторі «Меркурій». А виручені з продажу робіт кошти скерують на закупівлю матеріалів для творчої майстерні центру UNBROKEN.
Костянтин ще не певен, чим саме буде займатися після завершення реабілітації. Нове захоплення відкрило йому нові перспективи. Тож нині він перебуває в пошуках чогось нового в своєму житті.
Нагадаємо, від початку повномасштабної війни Львів перетворився на гуманітарний хаб, через який мільйони українців рятувалися і рятуються від війни. У квітні 2023 року тут відкрили Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) – унікальне місце, де дорослі та діти, які постраждали від російської агресії, отримують комплексну фахову медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези – тут їх виготовляють. Також поранені отримують фізичну, психологічну і психосоціальну реабілітацію та відновлення у супроводі фахівців. Всю допомогу пацієнтам надають безкоштовно.
Центр протезування та ортезування міжнародного рівня, площею 1000 квадратів, відкрили 10 травня 2024 року на базі центру UNBROKEN за підтримки уряду Німеччини. Тут в рік зможуть виготовляти понад тисячу протезів, навчати майбутніх протезистів та проводити дослідження й розробки.
За темою
- У Львові жінка вдарила собаку: інцидент викликав обурення в мережі
04.04.2025, 14:56
- На Львівщині посадовці колоній розтратили понад 13 мільйонів гривень – аудит
04.04.2025, 14:11
- У Львові судитимуть чоловіка, який за $8100 пропонував ухилянтам фальшиві документи для виїзду за кордон
04.04.2025, 13:43
- У Львові поліцейські викрили зловмисника, який жорстоко до смерті побив знайому
04.04.2025, 11:35
- У Львові чадним газом отруїлися четверо дорослих та троє дітей
04.04.2025, 10:44
Обговорення
Львів
ТОП
У Львові викрили прокурора на хабарі в 5 тисяч доларів
На Львівщині під колесами поїзда загинув 35-річний чоловік
Львів’янина засудили до трьох років ув’язнення за відмову від мобілізації через релігійні переконання
У Львівському районі сталася смертельна ДТП
На Львівщині водій BMW збив двох дітей на самокаті: постраждалі в лікарні
ФОТО
Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
Новий законопроект про виплати людям з інвалідністю не буде антисоціальним

Василь Чорний
Волонтерство не надаватиме привілеї під час вступу у ЗВО: спростування фейку

Богдан Козійчук
Про чистоту мови правничої