24.03.2022, 13:23
Україну прийняли до мовного простору ЄС
21 березня на позачерговому засіданні Генеральної асамблеї Європейської федерації національних мовних інституцій (EFNIL) одноголосно прийнято рішення про надання Україні статусу асоційованого члена асамблеї.
Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь на своїй сторінці у Фейсбуці, передає Суспільне.
"Сьогодні фронт боротьби за Україну – це і фронт утвердження української мови. Тому для нас велика честь приєднатися до континентальної родини мовних інституцій. Адже членство в EFNIL надасть Україні можливість формувати стратегію законодавчого захисту української мови як майбутньої мови ЄС. У цей непростий для України час нам дуже важлива підтримка провідних мовних інституцій Європи – наших міжнародних партнерів", – наголосив Тарас Кремінь.
Мовний омбудсмен підкреслив, що свідомий перехід громадян на українську – це ефективний захист інформаційного поля, а всебічний розвиток мови – захист національних інтересів та спосіб протидіяти країні-агресору, боротьба за нашу незалежність.
Членство в EFNIL надасть Україні можливість формувати стратегію законодавчого захисту української мови як майбутньої мови ЄС. EFNIL об’єднує національні мовні інституції країн-членів ЄС: у засіданні взяли участь керівники національних мовних інституцій Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Швеції, Республіки Словенія, Угорщини, Ісландії, Німеччини, Великої Британії, Фінляндії, Бельгії, Норвегії, Італії, Франції, Греції, Румунії, Данії, Чеської Республіки, Люксембургу, Нідерландів.
Серед основних завдань EFNIL – контроль за виконанням мовного законодавства, захист державних мов, збір матеріалів про мовну політику в ЄС, заохочення до вивчення офіційних європейських мов задля мовного та культурного розмаїття в ЄС.
Президент EFNIL, пані Сабіна Кірчмайєр, привітала приєднання України до родини EFNIL, відзначивши важливість цього кроку в історичний для держави та Європи момент. Вона висловила сподівання на поглиблення взаємин Секретаріату Уповноваженого з організаціями — членами EFNIL задля розвитку головних цілей і завдань організації.
Раніше, виступаючи на засіданні Генеральній асамблеї EFNIL, уповноважений із захисту державної мови розповів про ворожу політику геноциду та лінгвоциду, яку веде РФ. За його словами, на окупованих територіях Донецької та Луганської областей росіяни заявили про відновлення навчання у школах, але без викладання української мови, української літератури та історії України.
За темою
- На кінофестивалі “Молодість” презентували фільм про прикарпатця, який подолав 1500 км уздовж лінії фронту
05.11.2024, 09:13
- Листопад у Львівському органному залі: фестиваль, премʼєри, зірки
30.10.2024, 11:37
- Пішов з життя ексгітарист гурту "ВВ" Олексій Мельченко
20.10.2024, 21:51
- СБУ відкрила кримінальне провадження проти режисерки фільму "Росіяни на війні" Анастасії Трофимової
07.10.2024, 21:14
- Фільм «Іржа», під час зйомок якого трагічно загинула операторка Галина Хатчінс, покажуть на польському фестивалі Camerimage
04.10.2024, 22:57
Обговорення
Культура
ТОП
У Львові 22-річний чоловік через суд домігся звільнення з незаконної мобілізації
Військовозобов’язаний на Львівщині виграв суд у ТЦК через ігнорування заяви на відстрочку
Львів’янин отримав 3 роки тюрми за шахрайство з «лікуванням» онука
У Львові шукають мешканця модульного містечка, який зник 5 днів тому
У Львові затримали водія в стані алкогольного сп’яніння
ФОТО
Відео
рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
Правнича термінологія: проблеми стандартизації
Михайло Цимбалюк
Михайло Цимбалюк про владику Василя Семенюка
Михайло Цимбалюк
Суд над «азовцями»: мовчання міжнародних партнерів