• Головна
  • Новини
  • У Львові ще один нападник отримав реальний термін за побиття з гомофобних мотивів

03.02.2022, 16:23

У Львові ще один нападник отримав реальний термін за побиття з гомофобних мотивів

Галицький райсуд Львова оголосив четвертий вирок за напад на ґрунті ненависті через гомофобію. Ідеться про побиття двох чоловіків у Львові в липні 2021 року.

Про це йдеться у вироку суду від 27 січня 2022 року, передає Громадське.

Опівночі 26 липня 2021 року група людей напала на поета Сергія Савіна та музиканта Максима Вербу, бо ті здалися їм схожими на геїв. Згодом правоохоронці затримали чотирьох причетних до злочину.

Як вказано у матеріалах справи, чоловік (щодо якого відбувалось засідання) разом з іншими причетними побив Савіна та Вербу руками та ногами, зокрема в обличчя. Також обвинувачений вкрав мобільний телефон одного з потерпілих, а через дві години вкрав ще один телефон.

Під час допиту чоловік визнав свою провину та зізнався, що справді разом з іншими безпричинно нецензурно висловлювався щодо можливої гомосексуальної орієнтації Савіна та Верби.

Обвинувачення висунули за статтями 296 та 186 Кримінального кодексу України — хуліганство та грабіж. Його засудили до чотирьох років в'язниці. Початок відбування покарання відлічуватиметься з 13 жовтня 2021 року.

Раніше двоє нападників отримали умовні терміни. А 15 листопада 2021-го одного нападника засудили до 4,1 року ув'язнення. Це став першим реальним терміном за напад на ґрунті ненависті через гомофобію.

Адвокатка потерпілих Оксана Гузь нам у коментарі зазначила, що задоволена тим, що досить оперативно встановили особи нападників і справи передали до суду.

«Це означає, що поліція має ресурс для оперативного реагування. Погано те, що швидким досудовим розслідуванням, найімовірніше, потрібно завдячити розголосу. На мою думку, якби потерпілі менш активно залучали ЗМІ, то справа до суду навряд би дійшла. Мені здається, що так відбуватися не повинно», — сказала захисниця.

Також, за її словами, законодавство потребує змін, бо потрібна окрема норма, яка буде визначати умови, за яких настає відповідальність за злочини на ґрунті ненависті. «Згадка про реальний (у цьому випадку — гомофобний) мотив злочину — це добре, але цього замало», — прокоментувала Оксана Гузь.

Що в Україні із захистом ЛГБТ+-спільноти?

Правозахисники зазначають, що злочини, скоєні на ґрунті ненависті через сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність постраждалих, правоохоронці ефективно не розслідують. А потерпілі часто не подають заяви в поліцію, остерігаючись подальшого переслідування чи цькування.

13 травня 2021 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль подав до Верховної Ради законопроєкт №5488, який передбачає покарання за дискримінацію й злочини на ґрунті ненависті. Зокрема, в законопроєкті вводиться поняття «нетерпимість», яка позначає упереджене ставлення щодо певної групи людей за низкою ознак, зокрема сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю.

Організація Об'єднаних Націй із 1 серпня 2020 року до 31 січня 2021 року зафіксувала в Україні 18 погроз і нападів на журналістів, правозахисників, громадських і політичних активістів, представників ЛГБТ+ та людей, які їх підтримують, а також на представників нацменшин.

Моніторингова мережа Центру «Наш світ» у 2020 році задокументувала 188 випадків дій на ґрунті гомофобії чи трансфобії, дискримінації, а також інших порушень прав ЛГБТ+ в Україні.

  • ,
  • Обговорення

    Завантаження плагіну facebook...

    ТОП

    ФОТО

    Відео

    рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених

    Коментар

    Блоги

    Богдан Козійчук

    Правнича термінологія: проблеми стандартизації

    Михайло Цимбалюк

    Михайло Цимбалюк про владику Василя Семенюка

    Михайло Цимбалюк

    Суд над «азовцями»: мовчання міжнародних партнерів

    Підпишіться на WestNews.info у Facebook: