04.03.2022, 16:38
У Львові обгортають скульптури вогнетривкими матеріалами
У Львові пам’ятки культурної спадщини убезпечують від можливих руйнувань. Йдеться насамперед про об’єкти ансамблю Світової спадщини ЮНЕСКО. Ці пам’ятки – універсальна світова цінність і перебувають під охороною ЮНЕСКО.
Про це повідомила пресслужба ЛМР.
Так, захисними екранами закривають унікальні вітражі, деякі з них демонтують. Захищають і окремостоячі скульптури. Зокрема, їх обгортають вогнетривкими та захисними матеріалами. А от частину унікальної сакральної пам’ятки - дерев’яного вівтаря «Голгофа» - вирішили демонтувати та перемістити до сховища. Усі роботи виконують спільно з місцевими реставраторами.
«Зараз триває демонтаж частин вівтаря «Голгофи». Цей вівтар з 14 століття пережив війни, пережив епоху боротьби Радянського Союзу з релігією. Недавно його реставрувала спільна група українських і польських реставраторів. До слова, одну з фігур вівтаря було знайдено у музеї. Очевидно, вона була захована під час другої світової війни так, як ми зараз це робимо. Ці три фігури – розп’ятого Ісуса, Матері Божої та Марії Магдалини – демонтуємо, і вони будуть відповідно упаковані та збережені у сховищі, що у підземеллі. Ця сакральна пам’ятка - єдина така в Україні, думаю, і у Європі також», - розповіла начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.
Саму ж конструкцію вівтаря, яка залишилась у Вірменському дворику, захистили металевими листами.
Обгортають захисними матеріалами і окремостоячі скульптури, зокрема, навколо Катедри та фонтани на пл. Ринок.
«Скульптури обгортаємо вогнетривкою тканиною, скловатою, далі - спеціальною фольгою і насамкінець вдягаємо на них спеціальні мішки. Це не врятує фігури, якщо буде пряме потрапляння, однак при потужній ударній хвилі вони не розіб’ються на шматки і не розлетяться. Демонтувати їх не завжди є можливість, вони великі», - зазначила Лілія Онищенко.
Також у Львові у різний спосіб захищають вітражі, які розміщені у церквах та житлових будинках. Їх закривають захисними екранами, а деякі – демонтовують. «Намагаємось захистити найбільш вразливі елементи будівель – вітражі. Закриваємо їх у різний спосіб, десь навіть і демонтуємо і складаємо так, щоб пізніше можна було поставити на місце. В більшості - закриваємо, щоб у випадку вибухової хвилі вони лишились неушкоджені.
Є вітражі, які складно захистити, бо вони величезні. До прикладу, на Катедрі. Там ми залучили рекламників, які мають машини-вишки. Також запросили альпіністів, аби визначити, яким чином вони можуть опустити сітки зверху і поставити на ці сітки захист», - сказала Лілія Онищенко.
Роботи з захисту пам’яток виконують львівські професійні реставратори. Також місто отримало допомогу від реставраторів з Польщі - вони зібрали гроші, щоб закупити матеріали.
За словами Лілії Онищенко, на сьогодні також і всі львівські музеї демонтували експозиції та передали до сховищ.
Нагадаємо, у Львові збережено понад 2500 пам’яток історії та архітектури. Історична частина міста та Святоюрський комплекс з 1998 р належать до Світової спадщини ЮНЕСКО.
Водночас керівниця управління охорони і сторичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко закликала усі країни бойкотувати цьогорічну Сесію Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яка має відбутися у м.Казань (РФ).
За темою
- ЮНЕСКО визнав українську писанку культурним надбанням людства
04.12.2024, 08:10
- 17 українських вишів потрапили до міжнародного рейтингу найкращих університетів
15.10.2024, 22:19
- В Україні створюють супергеройський фільм "Крутивус. Повернення сили"
22.09.2024, 16:41
- 100 років з дня народження Фотія Володимирського – провідника ОУН-УПА
01.09.2024, 15:31
- У Карпатах знайшли уламки німецького літака часів Другої світової війни
27.08.2024, 22:42
Обговорення
Неймовірна Україна
ТОП
У Львові суд скасував призов військовозобов’язаного через порушення медогляду
Сьогодні у Львові відбудеться суд по справі про вбивство Ірини Фаріон
На Львівщині затримали депутата з Рівного за переправлення ухилянтів за кордон
Трамп розглядає три стратегії завершення війни в Україні, відмовляючи Києву від членства в НАТО
У Львові поліцейські розшукують водія, який скоїв наїзд на пішохода та втік з місця події
ФОТО
Відео
рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
Правнича термінологія: проблеми стандартизації
Михайло Цимбалюк
Михайло Цимбалюк про владику Василя Семенюка
Михайло Цимбалюк
Суд над «азовцями»: мовчання міжнародних партнерів