За що змусять платити споживачів
Від початку нового 2024 року українці платитимуть не лише за спожитий газ та його доставку, але й за технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання. Третя платіжка за газ матиме суму, розмір якої становитиме від 40,16 грн до1475,4 грн. Про це йдеться в матеріаліЕкспресу
Вартість послуги залежатиме від стану будинку, а також кількості квартир у ньому. А періодичність проведення технічного обслуговування залежатиме від того, скільки часу експлуатуються мережі. Відповідно, якщо мережі у будинку використовуються до 25 років, то роботи виконуватимуться раз на 5 років.
В разі, якщо мережі експлуатуються понад 25 років – техобслуговування проводитимуть раз на 3 роки.
Третя платіжка за газ: за що змусять платити
Крім плати за кубометри газу та його розподіл, від січня мешканці багатоповерхівок платитимуть також за обслуговування внутрішньобудинкових газових систем.
"З грудня минулого року в Україні запровадили технічне обслуговування газових мереж у багатоповерхових будинках за новими правилами. Раніше за стан внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоповерхівках відповідали балансоутримувачі — ЖКГ, ОСББ, керуючі компанії.
Тепер же для виконання робіт з технічного обслуговування можна залучити місцевого оператора газорозподільних мереж або найняти іншу компанію, яка має відповідний дозвіл. Саме за таким принципом наразі обслуговують газові мережі приватних будинків, а також нежитлових об’єктів«, – пояснила у коментарі виданню Лариса Логінова, речниця Вінницької філії «Газмережі».
Вона додала, що з січня цього року всі співвласники багатоквартирних будинків, котрі не мають чинних договорів на проведення техобслуговування, повинні укласти їх з компаніями. Того, хто не зробить цього, автоматично приєднають до типового договору з місцевою філією «Газмережі», або міськ- чи облгазом, фахівці яких і будуть виконувати ці роботи.
Вартість техобслуговування газових мереж буде різною для кожного регіону і окремо взятого багатоповерхового будинку. «Чим більше мешканців у будинку, тим меншим буде платіж за утримання внутрішньобудинкової системи», – пояснила фахівчиня.
Обслуговування мереж: яка його вартість
Оператори газорозподільних мереж вже оприлюднили на своїх сайтах орієнтовну вартість послуги. Найменша сума становить 40,16 гривні, а найбільша – 1475,4 гривні з кожної квартири. Точні розміри плати буде визначено після проведення перших робіт на об’єкті. Оплата рахунків здійснюватиметься після виконання робіт або управителем (єдиним платежем від імені усіх співвласників і за їхній рахунок), або окремими рахунками від кожного мешканця.
"Зауважу, що за обслуговування мереж і обладнання, що містяться безпосередньо у квартирах, доведеться платити окремо. Кожен власник помешкання має самостійно підписати додатковий договір з газовою організацією чи іншою компанією. Так звана третя платіжка за користування газом не буде регулярною.
Оплачувати доведеться не щомісяця, а за технічне обслуговування, яке буде проводитися раз на 3 чи 5 років. Рахунки на оплату надаватимуть у тому місяці, в якому проводитимуть технічне обслуговування за визначеним графіком", – зазначила Лариса Логінова.
За темою
- «Львівгаз збут» заперечує, що винен «Нафтогазу» 1,5 мільярда гривень
13.03.2021, 13:06
- Нафтогаз підвищує тарифи для населення ще до початку опалювального сезону
10.08.2020, 18:55
- В обхід Росії і в руки Катару: Україна домовляється про катарський газ
04.06.2018, 13:58
Обговорення
Суспільство
ТОП
На Львівщині 23-річного хлопця вкусила змія
Суперечка на дорозі закінчилася стріляниною: чоловік вистрелив у вантажівку і поранив себе
Масштабна пожежа на Львівщині: згоріло 11 будинків через підпал сухостою
На Львівщині затримали рецидивіста за пограбування пенсіонера біля обмінника: йому загрожує до 10 років тюрми
Померла захисниця Тетяна Садома, яка 15 місяців перебувала в російському полоні
ФОТО
Відео

Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
Новий законопроект про виплати людям з інвалідністю не буде антисоціальним

Василь Чорний
Волонтерство не надаватиме привілеї під час вступу у ЗВО: спростування фейку

Богдан Козійчук
Про чистоту мови правничої