• Головна
  • Новини
  • The Hill: росія напала на Україну не через путіна, а через імперські амбіції

29.01.2025, 18:46

The Hill: росія напала на Україну не через путіна, а через імперські амбіції

Війна Росії проти України є наслідком не лише рішень Володимира Путіна, а й імперського мислення, яке глибоко вкорінене в російському суспільстві.

Про це йдеться у статті американського видання The Hill, автором якої є науковий директор Університету Амстердама Ендрю Чахоян.

Журналіст наголошує, що багато хто на Заході схильний вважати Путіна головною проблемою, а росіян – жертвами пропаганди. Проте реальність інша: війна проти України є популярною серед значної частини російського суспільства, а її підтримка ґрунтується не лише на кремлівській дезінформації, а й на історичному сприйнятті України як "тимчасово втраченої території".

Автор наводить приклад фейку про "розіп’ятого хлопчика", який у 2014 році поширювали російські медіа. На його думку, ця історія не лише демонструє дію пропагандистського апарату, а й відображає спосіб мислення, у якому російська держава, ЗМІ та суспільство взаємодіють у порочному колі колоніалізму.

росія як імперія, що не змогла позбутися минулого

На думку Чахояна, росія не є державою, об’єднаною спільними цінностями та метою. Її імперські амбіції тримаються на брехні, а її культура значною мірою сформована через привласнення чужої історії та мистецтва.

Автор нагадує, що у 2021 році владімір путін написав есей, у якому стверджував, що української нації не існує, а українці й росіяни є "одним народом". Це, на думку журналіста, не просто історична ревізія, а пряма загроза існуванню України. росія або вважає українців частиною себе, або намагається їх знищити.

Чахоян також нагадує, що після розпаду СРСР Москва ніколи не відмовилася від своїх колоніальних прагнень. Вона сприймає втрату територій не як історичну закономірність, а як тимчасове явище.

"Історично росія покладалася на насильство як головний інструмент управління, бо не могла запропонувати підкореним народам привабливого майбутнього", – пише The Hill, посилаючись на історика Януша Бугайського.

Захід досі недооцінює імперський характер Росії

На думку автора, Захід часто не помічає справжньої природи росії через власну історію колоніалізму. російська імперія та її злочини залишаються недостатньо дослідженими, а тому західні експерти часом заперечують право українців на державність, дозволяючи росії формувати історичну дискусію.

"Багато хто на Заході вважає, що проблема лише в Путіні – жорстокому диктаторі, який іноді з’являється у світовій історії. Але Путін – не виняток, а закономірність", – йдеться у статті.

Журналіст посилається на книгу "Російська війна" дослідниці Джейд МакГлінн, яка стверджує, що підтримка війни серед росіян пояснюється не лише пропагандою, а й небажанням визнати власну відповідальність за злочини своєї держави.

"Росіяни апатичні та не бажають чинити спротив режиму вдома, але за кордоном вони поводяться як колонізатори, які шукають сенс у підкоренні сусідів", – пише Чахоян.

Україна бореться не лише за територію, а й за історичну правду

На думку автора, війна росії проти України – це не просто спроба загарбати території. Це зіткнення між історичною правдою та імперськими міфами.

"росіянам доведеться визнати, що не існувало ніякого розіп’ятого хлопчика, а їхня держава розв’язала війну, щоб знищити українську ідентичність", – підсумовує The Hill.

Чахоян вважає, що Захід і самі росіяни повинні зрештою зіштовхнутися з реальністю: росія залишиться агресором, допоки не зазнає нищівної поразки.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Новий законопроект про виплати людям з інвалідністю не буде антисоціальним 

Василь Чорний

Волонтерство не надаватиме привілеї під час вступу у ЗВО: спростування фейку

Богдан Козійчук

Про чистоту мови правничої 

bigmir)net TOP 100