На Тернопільщині налічується більше сотні печер. Як стверджують вчені і спелеологи, досі відкрита лише п’ята частина підземних лабіринтів, утворених мільйони років тому.
Україна запропонувала включити природні лабіринти печер Тернопільщини до переліку всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО. Як повідомили в прес-службі Міністерства екології та природних ресурсів України, в даний час проведені попередні консультації з Інститутом геологічних наук України і вже формується склад робочої групи, яка буде займатися цим питанням. Повідомляє Зручно.travel.
В листопаді за рішенням Тернопільської ОДА було проведено засідання робочої групи з розвитку заповідної справи за участю вчених, спелеологів і екологів, де було прийнято рішення підтримати ініціативу Мінприроди щодо включення печер до Списку ЮНЕСКО і почати підготовчі роботи.
"Тернопільщина відома всьому світу своїми унікальними природними об’єктами. Подібної системи печер більше немає на Європейському континенті. Схожі печери є тільки на території Сполучених Штатів Америки. Думаю, нікого не треба переконувати, що такі об’єкти природи насправді належать не одній країні, а є природним багатством людства, тому ми ініціювали внесення тернопільських печер до переліку об’єктів всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО", – зазначив міністр Остап Семерак.
Згідно з процедурою, об’єкт можуть включити до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, тільки після внесення його до Попереднього списку об’єктів всесвітньої спадщини.
У цьому Списку на сьогоднішній день знаходиться 15 українських об’єктів культури і природи, серед яких історичні центри міст Одеси і Чернігова, каньйон Кам’янця-Подільського і Бахчисарайський палац.
На Тернопільщині налічується більше сотні печер. Як стверджують вчені і спелеологи, досі відкрита лише п’ята частина підземних лабіринтів, утворених мільйони років тому. У них є сталактити і сталагміти, химерні колони, натічні форми на скелях, озера. Довжина однієї з печер – "Оптимістичної", відкритої в 1965 році, – досягає 260 кілометрів. Вона занесена в Книгу рекордів Гіннесса як найбільша в світі гіпсова печера і як друга за довжиною печерних ходів. На першому місці – печерна система Мамонтова-Флінт-Рідж в США.
За темою
- Діти легендарної Криворівні розробили екскурсії для ровесників із танцями і колядками
29.12.2020, 18:38
- У Карпатах - крижаний шторм і туман
29.12.2020, 17:17
- Перші 180 туристів з України після відкриття кордону прибули до Шрі-Ланки
28.12.2020, 16:56
- Між Мадридом і Барселоною запустять лоукост-поїзди
23.12.2020, 19:55
- На Закарпатті замерзло найбільше високогірне озеро України
21.12.2020, 12:37
Обговорення
Неймовірна Україна
ТОП
У Львові поліцейські затримали крадія телефонів у дітей-футболістів
9 квітня Львів попрощається з воїнами Андрієм Мохом, Валерієм Кузем та Григорієм Новіковим
Львівщина сьогодні прощається з чотирма воїнами, які віддали життя за Україну
У Львові встановили зовнішній ліфт для маломобільного сусіда
Львівські митники викрили контрабанду брендових товарів на 900 тисяч гривень
ФОТО
Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
Новий законопроект про виплати людям з інвалідністю не буде антисоціальним

Василь Чорний
Волонтерство не надаватиме привілеї під час вступу у ЗВО: спростування фейку

Богдан Козійчук
Про чистоту мови правничої