05.09.2021, 18:57
Рятувальники нагадали правила безпечного відпочинку у горах
Гори здавна манять туристів з усіх куточків країни. При цьому, навіть попередження про несприятливі погодні умови не лякають громадян: підкорювачі вершин вирушають у походи і під час хуртовини, і у дощ зі спекою. Досить часто гірським надзвичайникам доводиться виїжджати на виклики травмованих туристів, або тих, що заблукали.
У Державній службі з надзвичайних ситуацій дали рекомендації туристам, як безпечно відпочивати в горах.
Так, 2 вересня рятувальники Прикарпаття двічі надали допомогу людям, які заблукали в горах. О 15:50 до Служби порятунку надійшло повідомлення від жителів м. Івано-Франківська, які повідомили, що вони орієнтовно знаходяться в урочищі Бабина Яма між г. Кукол та г. Велика Кузнєцка, де втратили орієнтування та потрібують допомоги. Для проведення пошуково-рятувальних робіт було залучено пошуково-рятувальне відділення Ворохта, які знайшли загублених туристів та о 18:28 супроводили їх до бази Заросляк. Цього ж дня о 16:50 надійшло ще одне повідомлення, вже від жителя м. Івано-Франківська про те, що він з дружиною під час збирання грибів втратив орієнтування в лісному масиві с. Рибне, Івано-Франківського району та потребує допомоги рятувальників.
Напередодні, 1 вересня, також надходило повідомлення від групи туристів про те, що під час сходження з г. Сивуля до них звернулась інша група туристів, в якій жителька Харкова травмувала ногу та потребувала допомоги рятувальників. Рятувальники Івано-Франківського пошуково-рятувального відділення прибули на полонину “Рущина”, надали жінці долікарську допомогу та доставили її до с. Гута Солотвинської ТГ, де передали працівникам «швидкої».
У свою чергу, рятувальники Буковини з 25 серпня залучалися до пошуків 60-річного чоловіка, який зник під час збирання грибів у лісі поблизу хутора Фальків Берегометської ТГ. Упродовж 9 днів його шукали 280 рятувальників, місцеві мешканці та волонтери, які у підсумку опрацювали більше 1000 га території. 2 вересня чоловіка знайшли вже без ознак життя.
Тож, як зробити свій похід у гори безпечним розповідають рятувальники.
Насамперед важливо спланувати зареєструвати свій похід у фахівців ДСНС. Для зручності це можна зробити заздалегідь через онлайн-форми, розміщені на сайтах територіальних підрозділів Служби порятунку західного регіону.
Маршрути необхідно обирати такі, які відповідають вашому досвіду та рівню фізичної підготовки. Особливу увагу слід звернути на екіпірування - одяг та спорядження мають відповідати погодним умовам.
Не слід вирушати у гори поодинці та великими групами, а погодні умови звіряти лише з короткостроковим прогнозом синоптиків - наперед на 1-2 дні максимум.
Вирушаючи по гриби, важливо попереджати родичів про місце й час перебування у лісі, а також негайно сповістити рятувальників при втраті орієнтиру.
За темою
- На Прикарпатті після дощу затопило сотні будинків
07.07.2023, 18:00
- На Закарпатті заблукав лижник: шукали рятувальники
05.02.2022, 11:59
- У Стрию дворічна дівчинка зачинилась в квартирі
08.11.2021, 13:33
- У центрі Львова літня жінка впала у триметрову яму
25.09.2021, 10:29
- На Львівщині розшукали в лісі грибника, в якого стався епілептичний напад
01.09.2021, 13:59
Обговорення
Туризм
ТОП
У Львові 22-річний чоловік через суд домігся звільнення з незаконної мобілізації
Військовозобов’язаний на Львівщині виграв суд у ТЦК через ігнорування заяви на відстрочку
Львів’янин отримав 3 роки тюрми за шахрайство з «лікуванням» онука
У Львові шукають мешканця модульного містечка, який зник 5 днів тому
У Львові затримали водія в стані алкогольного сп’яніння
ФОТО
Відео
рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
Правнича термінологія: проблеми стандартизації
Михайло Цимбалюк
Михайло Цимбалюк про владику Василя Семенюка
Михайло Цимбалюк
Суд над «азовцями»: мовчання міжнародних партнерів