17.10.2021, 09:39
Перші поїзди в Європу: в які країни українці можуть вирушити залізницею цієї осені
Днями до Польщі вирушив перший поїзд після пандемії - швидкісний "Інтерсіті+" Київ-Перемишль. Квитки на нього почали продавати з 1 жовтня, а перший рейс відбувся 10 жовтня. Також вже можна подорожувати залізницею до Словаччини, Угорщини, Австрії та Молдови.
Як можна подорожувати в сусідні країни поїздом – в матеріалі РБК-Україна.
Польща: швидкісним поїздом за 7 годин
Якщо раніше з України до Польщі вирушили 5 поїздів, то з 15 березня 2020 року залізничне сполучення між країнами було призупинено через пандемію.
Фото: Архітектура в Перемишлі (unsplash.com/kseniia-rastvorova)
З 9 вересня Польща дозволила в'їзд нашим мандрівникам з будь-якою метою поїздки. Без карантину зможуть приїжджати громадяни:
- які отримали повний курс вакцинації препаратами, зареєстрованими в ЄС (Pfizer, Moderna, Astra-Zeneca, Jonson & Jonson - сертифікати повинні будуть оформлені англійською або польською мовою).
- ті, хто перехворів СOVID-19 і надасть документ про це.
Невакциновані українці повинні вирушити на самоізоляцію до 10 днів. Скоротити термін можна, здавши ПЛР-тест після 7 днів перебування.
Тепер в Перемишль, одне з найдавніших міст Польщі в 12 км від кордону з Україною, можна вирушити швидкісним поїздом з Києва.
Скільки коштує квиток на поїзд: від 1043 гривень - тривалість в дорозі 7 годин 33 хвилини (Київ-Коротень-Підзамче-Львів-Перемишль), і від 1137 гривень – тривалість в дорозі 9 годин 16 хвилин (Київ-Вінниця-Хмельницький-Тернопіль-Львів - Перемишль).
Молдова: підходять всі довідки про здоров'я
Молдова відкрила кордони ще в травні, а українські сертифікати вакцинації визнала в числі перших держав – з 10 червня. У тому ж місяці українські туроператори набирали групи туристів в екскурсійні тури в Молдову - на лавандові полі і виноробні локації.
Фото: Бендерський замок у Молдові (unsplash.com/yuriy-vinnicov)
Згідно з останніми даними на сайті tripadvisor.mfa.gov.ua, при в'їзді в Республіку Молдова необхідно пред'являти: негативний результат ПЛР-тесту, дійсний не більше 72 годин до поїздки або експрес-тест на COVID, за 48 годин.
Також приймаються довідки про одужання (15-180 днів). Без тестів можуть в'їжджати вакциновані мандрівники -Угорщина визнає всі вакцини. Без довідки про відсутність COVID доведеться вирушити на 14-денну самоізоляцію з можливістю скоротити її після здачі тесту через 7 днів. Вимоги не поширюються на дітей до 12 років.
До столиці Молдови Кишинів з Одеси можна доїхати поїздом за 4 години.
Вартість квитка: від 352 гривень (сидяче місце 3 класу).
Угорщина та Австрія: до знакових міст Європи рукою подати
Перший рейс, що з'єднує Київ і міста Європи Будапешт і Відень, відбувся 1 червня.
"Поїзд курсуватиме щодня: вирушатиме з Центрального Київського вокзалу о 14:07, проходитиме через Будапешт (прибуття о 8:20) і прибуватиме до Відня об 11:21 наступного дня. У зворотному напрямку (з 2 червня) поїзд вирушатиме о 16:42 і прибуватиме до Києва о 17:22 наступного дня", - уточнювали деталі для пасажирів у компанії.
Квитки на поїзд Київ - Відень можна придбати в міжнародних квиткових касах вокзалів.
Для поїздки в Угорщину з 1 серпня для українців з біометричним паспортом немає ніяких обмежень. Виняток-подорожі повітряним транспортом. В такому випадку необхідний негативний результат ПЛР-тесту за 72 години або сертифікат про вакцинацію.
Фото: Архітектура в Будапешті (unsplash.com/kate-kasiutich)
З 1 липня для поїздки до Австрії без вакцинації та карантину достатньо мати вакцинацію однієї з затверджених вакцин: Pfizer, AstraZeneca/ Covishield, Janssen від Johnson & Johnson, mRNA-1273 Covid-19 Vaccine від Moderna, Sinopharm, CoronaVac.
Якщо вакцинації немає, мандрівники повинні залишитися на 10-денному карантині, а при в'їзді показати:
- негативний результат ПЛР-тесту за 72 години;
- або тесту на антиген за 48 годин
- довідку про одужання.
Також для в'їзду в країну без вакцинації необхідна онлайн-реєстрація поїздки (Pre-Travel-Clearance-PTC), яку необхідно заповнити не пізніше ніж за 72 години до в'їзду. Форма для заповнення доступна на oesterreich.gv.at, а також на entry.ptc.gv.at.
Словаччина: три поїзди із Західної України
З 1 липня відновилося залізничне сполучення між Україною та Словаччиною. Вирушити можна поїздами: Мукачево-Кошице (щоденний дизельний поїзд) – час в дорозі 3,5-4 години. Також до 11 грудня курсують поїзди Чоп-Кошице, Чоп-Чієрна над Тисою. Потяги формуються словацьким залізничним оператором ZSSK.
"Таким чином, українці можуть комфортно подорожувати до Словаччини і мати можливість дістатися з пересадкою в інші країни Європейського Союзу",- йдеться в повідомленні "Укрзалізниці".
Квитки на поїзди можна придбати в міжнародних квиткових касах вокзалів. Деталі можна подивитися на сайті zssk.sk.
Умови в'їзду в Словаччину: перед поїздкою необхідно зареєструватися на порталі korona.gov.sk.
Без карантину можуть подорожувати вакциновані громадяни України (визнаються всі сертифіковані вакцини) з будь-яким сертифікатом вакцинації англійською, словацькою чи чеською мовою. При в'їзді ПЛР-тести не потрібні.
Невакциновані мандрівники повинні будуть пройти 14-денну самоізоляцію. Її можна припинити, якщо здати ПЛР-тест після 5 днів перебування.
За темою
- "Укрзалізниця" запустила продаж абонементів на електрички у десяти областях
13.10.2022, 12:33
- "Укрзалізниця" запускає потяг з Києва до Ужгорода
06.09.2022, 10:41
- Укрзалізниця запустила з Києва до Луцька двоповерховий потяг
23.08.2022, 15:56
- Укрзалізниця відновлює "Бойківський експрес", який курсуватиме через Львів
19.08.2022, 17:31
- Евакуація «Укрзалізницею»: які рейси заплановано на 7 березня?
07.03.2022, 08:29
Обговорення
Туризм
ТОП
У Львові 22-річний чоловік через суд домігся звільнення з незаконної мобілізації
Військовозобов’язаний на Львівщині виграв суд у ТЦК через ігнорування заяви на відстрочку
Львів’янин отримав 3 роки тюрми за шахрайство з «лікуванням» онука
У Львові шукають мешканця модульного містечка, який зник 5 днів тому
У Львові затримали водія в стані алкогольного сп’яніння
ФОТО
Відео
рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
Правнича термінологія: проблеми стандартизації
Михайло Цимбалюк
Михайло Цимбалюк про владику Василя Семенюка
Михайло Цимбалюк
Суд над «азовцями»: мовчання міжнародних партнерів