28.10.2024, 20:03
Мобілізований у Рівному помер: родичі підозрюють можливе побиття
У Рівному 22 жовтня помер 42-річний мобілізований Юрій Процик, що викликало підозру рідних щодо можливого побиття.
За повідомленням Цензор.net, смерть чоловіка супроводжувалася низкою загадкових обставин і, за словами рідних, слідами побоїв на тілі.
Юрій був затриманий 16 жовтня у місті Новояворівськ Львівської області, де його мобілізували, і вже наступного дня його відвезли до військової частини у Львові. Звідти його разом з іншими призовниками транспортували до Рівного. «18 жовтня розмова з ним була вже дещо дивною, але ще не викликала підозр. Проте на ранок 19 жовтня розмова вже явно була у стані марення, незв’язне мовлення, часом відірване від реальності», — розповіла Марія Процик, родичка загиблого.
За словами родичів, Юрій повідомив, що його утримують в приміщенні на вулиці Коцюбинського, 1 у Рівному. З ним був ще один чоловік, який зміг підтвердити цю локацію. Однак вже після обіду 19 жовтня зв’язок із Юрієм повністю обірвався.
21 жовтня, через відсутність звісток, батьки Юрія почали власне розслідування, звернувшись до військової частини А7019 у Львові. Там їм повідомили, що їхнього сина у частині немає, і припустили, що він міг або бути переведеним до іншої частини, або ж втекти. Проте, вже в понеділок, 22 жовтня, батьки дізналися, що Юрій насправді перебував у Рівненській обласній лікарні у критичному стані. За словами лікарів, його доставили до реанімації в стані коми ще о 00:51 21 жовтня. Того ж дня о 18:00 Юрій помер.
Після смерті родичі отримали попередні результати судмедекспертизи, де зазначено, що чоловік помер від поліорганної недостатності, гострого геморагічного панкреатиту та панкреонекрозу. Проте вони сумніваються у правдивості цієї версії, вказуючи на численні сліди побоїв. «Батьки побачили тіло сина, на якому були явні сліди побиття — розбиті губи, сині кисті рук, шрам на голові та численні сліди ударів», — зазначила Марія.
Родичі викликали поліцію міста Яворів і звернулися до адвоката. Вони обурені, що військова частина, яка відповідала за його мобілізацію, не підтримувала зв’язку з родиною і не повідомила про його перебування у лікарні. Вони також зазначили: «Судово-медична експертиза не включила жодної згадки про сліди насильства, які ми бачили на тілі».
Представники Оперативного командування «Захід» повідомили, що Юрій Процик справді був мобілізований, однак після цього двічі самовільно залишав розташування військових частин — спочатку у Львівській, а потім у Рівненській області. «19 жовтня зв’язок з ним обірвався, і його почали шукати», — прокоментували в командуванні, зазначивши, що наразі триває розслідування, яке має дати відповіді на всі запитання родини.
Щодо слідів побоїв на тілі Юрія, представники командування зазначили, що ймовірно буде призначена повторна судмедекспертиза. У командуванні також повідомили, що після її результатів вони оголосять офіційну позицію щодо обставин загибелі Юрія Процика.
За темою
- Наїхав на пішохода і втік: у Вараському районі поліцейські розслідують смертельну ДТП
20.11.2024, 10:34
- На Рівненщині водій буса злетів з мосту: постраждалого госпіталізовано
19.11.2024, 11:08
- У Рівному побили чоловіка за годування безпритульних собак: грабіжник затриманий
18.11.2024, 19:28
- У Рівненській області жінку оштрафували за домашнє насильство над чоловіком
17.11.2024, 22:55
- Серійний шахрай із Рівненщини отримав понад 5 років в'язниці за 17 злочинів
13.11.2024, 13:03
Обговорення
Рівне
ТОП
У Львові 22-річний чоловік через суд домігся звільнення з незаконної мобілізації
Військовозобов’язаний на Львівщині виграв суд у ТЦК через ігнорування заяви на відстрочку
Львів’янин отримав 3 роки тюрми за шахрайство з «лікуванням» онука
У Львові шукають мешканця модульного містечка, який зник 5 днів тому
У Львові затримали водія в стані алкогольного сп’яніння
ФОТО
Відео
рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
Правнича термінологія: проблеми стандартизації
Михайло Цимбалюк
Михайло Цимбалюк про владику Василя Семенюка
Михайло Цимбалюк
Суд над «азовцями»: мовчання міжнародних партнерів