• Головна
  • Новини
  • Мешканців Львова готують до подорожчання проїзду у маршрутках: лякають, що буде 14 грн

24.02.2021, 11:13

Мешканців Львова готують до подорожчання проїзду у маршрутках: лякають, що буде 14 грн

Управління транспорту Львівської міської ради вивчить розрахунки, надані приватними перевізниками, та про підвищення тарифу зараз не йдеться. Як наголошує керівник управління Орест Олеськів, у цій ситуації потрібно враховувати не лише економічний стан перевізників, але й платоспроможність пасажирів.

Про це повідомила пресслужба міської ради.

«Приватні перевізники надіслали нам свої розрахунки. Будемо вивчати ці дані, перевіряти, чи відповідають дійсності цифри. І лише після цього будемо робити висновки та знаходити компроміси.

Ми розуміємо, що у зв’язку з карантинними обмеженнями зменшився пасажиропотік, а також є зростання вартості деяких витратних складових у перевізників. Але, з іншого боку, ми розуміємо, що і пасажири, у зв’язку з карантином, також понесли збитки — хто втратив роботу, у кого зменшився заробіток. Тому маємо приймати зважені рішення — знайти баланс, який дозволить перевізникам працювати і не робити додаткових фінансових навантажень для пасажирів", — розповів Орест Олеськів, начальник управління транспорту ЛМР.

Нагадаємо, напередодні  Асоціація перевізників Львівщини поширила заяву, в якій сказано, що "вартість проїзду (у Львові) , яка мала змінитись ще до виборів восени минулого року, залишається незмінною досі. Станом на зараз реальний тариф без інвестиційної складової – не менше як 14 гривень.

Подаємо текст заяви: 

"Станом на сьогодні не на жарт стоїть питання: бути чи не бути громадському автомобільному транспорту у Львові? Це спричинено такими факторами:

1. Рік автотранспортні підприємства працюють в умовах «карантинних обмежень», що призвело до втрати доходів щонайменше наполовину порівняно із докарантинним періодом. Жодної фінансової підтримки від влади перевізники не отримали.

2. Обіцяні владою додаткові компенсаційні кошти у 2020 році так і залишились обіцянками.

3. Вартість проїзду, яка мала змінитись ще до виборів восени минулого року, залишається незмінною досі. Станом на зараз реальний тариф без інвестиційної складової – не менше 14-ти гривень. Тобто кожен перевізник втрачає на одній поїздці 7 гривень, які ніхто не компенсовує.

4. Дотація за пільгові перевезення виплачується підприємствам на рівні минулого року, хоча кількість пільговиків з утворенням Львівської МТГ зросла.

На даний час загальна заборгованість автотранспортних підприємств за пальне (включно із АТП-1) перевищує шість мільйонів гривень. Це без урахування боргів за запчастини, колеса, мастильні матеріали і т. п.

А апаратні ігри в міській раді продовжуються. Системні зміни в підходах до автомобільного громадського транспорту прогнозують не скоріше червня цього року. Всі пропозиції, які надходять від перевізників, не розглядаються. Нібито хочемо якісного транспорту, а елементарних умов для цього не створюємо.

Під час минулих хуртовин перевізники довели: можуть боротися не тільки із байдужістю влади, але й із природніми катаклізмами. АТП забезпечили 75%-ний виїзд транспорту для обслуговування львів`ян. А бездіяльність всіх гілок місцевої влади не можна назвати інакше як знущанням над трудовими колективами автотранспортних підприємств".

На проблему відреагував народний депутат від Львівщини Олег Синютка:

"Через бездіяльність міської влади перевізники вимагають підвищити тарифи у громадському транспорті

Щоб виграти вибори міська влада пообіцяла перевізникам переглянути тариф і виплатити компенсації за пільговиків- але так цього і не зробила, це лиш були популістичні заяви.

Системні проблеми у транспортній сфері ніхто не вирішує - чиновники не можуть провести обліку пасажирів, вивчити пасажиропотоки, запровадити квитки, як у всіх цивілізованих країнах світу.

На жаль, владу влаштовує той факт, що львів’яни повинні розраховуватись за проїзд готівкою і не мати жодних гарантій вчасного та безпечного проїзду. Вже надцять років уся транспортна сфера тримається на підкилимних договорняках та “чорній бухгалтерії”. Це жахливо і так немає бути.

Замість конкретної роботи ми бачимо схеми закупівлі білоруських МАЗів, які вбивають національного виробника. ✔Величезні кредити на закупівлю іншого транспорту, який стоїть і ржавіє на території АТП-1, замість того, щоб покращити комфорт людей на маршрутах.

А ще - ми кілька років чекаємо обіцяний е-квиток. Минулого року мали видати безкоштовні картки для пільговиків, щоб нарешті вперше за всю історію порахувати їх в місті та в пілотному режимі поетапно встановити валідатори в громадському транспорті. Але віз і досі там.

Чи не тому, що коли нема контролю - значно легше списувати мільйони гривень у підпорядковані комунальні установи? На жаль, в таких умовах підвищення тарифів жодним чином не призведе до покращення комфорту.

Що варто зробити в першу чергу?

  • розблокувати всі процедури по впровадженню е-квитка у Львові
  • ввести повноцінний облік пасажирів та пільговиків, впровадити для перевізників “оплату за пройдений кілометр”
  • припинити схеми у транспортній сфері з закупівлею транспорту
  • випустити на маршрути той транспорт, який безцільно стоїть в АТП і “проїдає” кошти на амортизацію

Що варто зробити стратегічно?

  • зробити акцент на розвиток електротранспорту в місті в наступні роки, це дасть змогу зробити громадський транспорт доступним та екологічним,
  • розробити систему підземних та перехоплюючих паркінгів, щоб розвантажити дороги від запаркованих машин
  • почати будувати транспортні розв’язки".

Обговорення

ТОП

ФОТО

Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Новий законопроект про виплати людям з інвалідністю не буде антисоціальним 

Василь Чорний

Волонтерство не надаватиме привілеї під час вступу у ЗВО: спростування фейку

Богдан Козійчук

Про чистоту мови правничої 

bigmir)net TOP 100

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: