• Головна
  • Новини
  • До Львова повернули вкрадене крісло митрополита Андрея Шептицького

27.03.2025, 10:52

До Львова повернули вкрадене крісло митрополита Андрея Шептицького

Під час визволення окупованих територій Харківщини та Сумщини українські військові знайшли старовинне крісло, яке у 1980-х роках було вивезене зі Львова митрополитом Російської православної церкви Никодимом Руснаком. Тепер реліквія повернулася до митрополичих палат Української греко-католицької церкви.

Як знайшли крісло

За словами старшого пастора Християнської Євангельської церкви у Львові Валерія Марченка, артефакт виявили військовослужбовці Третього Інтернаціонального легіону ЗСУ.

«Мені зателефонував сержант зі Львова й розповів, що під час звільнення території знайшли крісло. Один із реставраторів пояснив, що це — історична річ, яка належала митрополиту Андрею Шептицькому, а наприкінці 80-х митрополит РПЦ Никодим Руснак вивіз його зі Львова до Харкова. Після його смерті крісло залишилося у реставратора, якому пропонували за нього 5 тисяч євро, але він відмовився продавати. Коли ж прийшли українські військові, він висловив бажання повернути цю реліквію», — розповів Марченко.

За його словами, передача крісла стала можливою завдяки капелану Юрію, який служив у Третьому Інтернаціональному легіоні та разом із побратимами організував його повернення.

Історія крісла

Згідно з даними УГКЦ, у 1980-х роках митрополит РПЦ Никодим Руснак, який тоді очолював Львівську єпархію, перед своїм від’їздом вивіз із митрополичих палат багато історичних речей, серед яких і це крісло.

Крісло потребує реставрації, однак тепер воно знову перебуває у Святоюрському соборі. Історики припускають, що цей предмет меблів може походити ще з XVIII століття й належати не лише митрополиту Андрею Шептицькому, а й його предку — митрополиту Київському, Галицькому та всієї Русі Атанасію Шептицькому.

Хто такий Андрей Шептицький

Андрей Шептицький (1865–1944) — визначний український релігійний і громадський діяч, митрополит Української греко-католицької церкви. Він активно підтримував розвиток освіти, культури та медицини, зокрема заснував Національний музей у Львові. Його діяльність відіграла важливу роль у становленні української ідентичності та духовного життя.

Повернення крісла, яке колись належало митрополиту, є не лише історичною подією, а й символічним відновленням справедливості.

Обговорення

ТОП

ФОТО

Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Новий законопроект про виплати людям з інвалідністю не буде антисоціальним 

Василь Чорний

Волонтерство не надаватиме привілеї під час вступу у ЗВО: спростування фейку

Богдан Козійчук

Про чистоту мови правничої 

bigmir)net TOP 100