• Головна
  • Новини
  • Більшість шлюбів в Івано-Франківську під час війни укладаються з військовослужбовцями

23.09.2024, 14:33

Більшість шлюбів в Івано-Франківську під час війни укладаються з військовослужбовцями

У 75% шлюбів, які зареєстрували від 24 лютого 2022 року у відділі державної реєстрації актів цивільного стану в Івано-Франківську, нареченими були військовослужбовці. Загалом від початку повномасштабного вторгнення до вересня 2024 одружилися 6779 пар.

Про це у коментарі Суспільному розповіла начальниця відділу ДРАЦС в Івано-Франківську Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Леся Семченко, пише WestNews.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну кількість шлюбів в Івано-Франківську зросла, а більшість з них укладаються між військовими та цивільними. У 75% шлюбів, які зареєстрували від 24 лютого 2022 року у відділі державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) Івано-Франківська, нареченими були військовослужбовці. Загалом, з початку вторгнення до вересня 2024 року у місті одружилися 6779 пар.

1490 шлюбів за 2024 рік, більшість із військовими

За словами начальниці відділу ДРАЦС Івано-Франківська Лесі Семченко, за перші вісім місяців 2024 року було зареєстровано 1490 шлюбів. Більшість наречених у цих парах були військовими. Інколи траплялося, що обоє наречених служать у Збройних силах України.

"До прикладу, наречена — військова медикиня, а наречений служить у ЗСУ. Дехто приходить із відпускним квитком. Тобто вони самі заявляють про те, що перебувають у відпустці і їм потрібно повертатися до певної дати до своєї частини, тому вони не мають багато часу. І ми обираємо день для церемонії або одружуємо тоді, коли пара прийшла до нас", — розповідає Леся Семченко.

Емоційні церемонії з військовими

Леся Семченко зізнається, що церемонії з військовослужбовцями часто викликають сильні емоції у всіх присутніх.

"У нас під час обрядів з військовослужбовцями плачуть усі. Разом з ведучою, разом з реєстратором. Стало якось за “душу брати” набагато більше, ніж до війни. Звичайно, кожен реєстратор співпереживає з парою, яку одружує. Скажу навіть про себе особисто. Це є такі проникливі почуття, де ти за них переживаєш і вітаєш з відкритою душею, зі щирим серцем. Військові бувають дуже втомлені, інколи вже на протезах. Ось буває таке, що “зриваємося” і плачемо всі, бо плаче родина, плаче мама, плаче тато", — поділилася вона.

Наречені у вишиванках замість форми

Цікаво, що бійці часто обирають для шлюбної церемонії не військову форму, а вишиванки. За словами Лесі Семченко, це стало поширеною тенденцією.

"Хто прибуває у відпустку, навпаки, хоче зняти форму і відчути себе вільніше. Цього року наречених менше у військовій формі порівняно з минулим. Наші люди тепер одружуються у вишиванках. Такий одяг обирають частіше за звичайну білу сукню і костюм із краваткою", — зазначає вона.

Зменшення кількості урочистих церемоній

Через війну кількість урочистих шлюбних церемоній зменшилася, однак деякі пари все ж обирають традиційні обряди з музикою, якщо присутні багато гостей.

"Скорочений обряд не є менш урочистим. Наречені, звичайно, можуть із собою мати такі елементи як обручки, шампанське чи вишитий рушничок. А буває, що пара просто приходить удвох з перснями та фотографом, який фіксує для них цю мить", — пояснює Леся Семченко.

Церемонії через відеозв'язок та нові можливості

У перші місяці війни деякі церемонії одруження проводилися через відеозв'язок, коли один з наречених перебував на службі. Зокрема, у 2022 році наречена перебувала в Івано-Франківську, а наречений був на передовій. Ця можливість з'явилася завдяки постанові Кабінету Міністрів України №213, яка дозволяє укладати шлюби через військову частину.

Попри те, що постанова залишається чинною, у 2023 та 2024 роках військові переважно віддають перевагу особистій присутності на церемонії.

"Наші бійці почали йти у відпустки. Їм хотілося приїхати й весь цей процес пережити: подати заяву, традиційно піти до відділу ДРАЦС, одружитися та стати на вишитий рушничок", — додала Семченко.

З 2023 року подати заяву до ДРАЦС можна дистанційно через застосунок "Дія". У 2024 році відділ в Івано-Франківську опрацював 303 таких заяв, а у 2023 році — 406.

Популярність особливих дат

Серед франківців є ті, хто "полює" на особливі дати для укладення шлюбу, зокрема на дзеркальні дати, як-от 24.08.2024. Попри те, що 2024 рік вважається високосним, це не злякало майбутніх молодят.

"Є молодята, що дотримуються нумерології. Тобто щось вичитують і їм треба саме цю дату, і бажано саме цю годину. Попри те, що 2024 рік вважається високосним, згідно зі статистикою бачимо, що це не налякало наших наречених", — розповідає начальниця відділу ДРАЦС.

Шлюби з іноземцями

Під час війни жінки з Івано-Франківська стали рідше укладати шлюби з іноземцями. Проте за 2024 рік таких шлюбів було зареєстровано 52. Найчастіше франківки одружувалися з громадянами Польщі, Німеччини, Молдови, Італії та США.

Обговорення

ТОП

ФОТО

Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Новий законопроект про виплати людям з інвалідністю не буде антисоціальним 

Василь Чорний

Волонтерство не надаватиме привілеї під час вступу у ЗВО: спростування фейку

Богдан Козійчук

Про чистоту мови правничої 

bigmir)net TOP 100

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: