23.09.2024, 14:52
17 хвилин клінічної смерті: як франківські медики врятували життя пацієнта після інфаркту
У лікарні Центральної міської клінічної лікарні (ЦМКЛ) в Івано-Франківську медики врятували життя пацієнта, який переніс 17 хвилин клінічної смерті. Юрій Цимбалюк, який разом із дружиною прогулювався у Міському парку імені Тараса Шевченка 11 серпня 2023 року, відчув різке погіршення самопочуття. Чоловік вирішив звернутися до лікарні, однак під час поїздки на таксі до медичного закладу він втратив свідомість.
Розповідає WestNews з посиланням на ЦМКЛ.
Невідкладна допомога: боротьба за кожну хвилину
Медики, які чергували того дня у відділенні екстреної медичної допомоги ЦМКЛ (лікарка Христина Буковинська, терапевт Роман Вовчок, а також анестезіологи Ангеліна Котик і Ярослав Максимчук), не очікували на пацієнтів у критичному стані, оскільки того дня не було ургентних випадків. Однак, як тільки Юрія доставили до лікарні, стало зрозуміло, що ситуація вкрай серйозна: у пацієнта зафіксували фібриляцію шлуночків, яка перейшла у зупинку серцевої діяльності — асистолію.
"Кожна хвилина і навіть секунда були важливі. Тому ми негайно розпочали реанімаційні заходи. І аж на 17 хвилині серце вдалось завести", — пригадують медики.
Завідувачка відділення невідкладної екстреної медичної допомоги Іванна Дидик розповіла, що реанімація тривала за стандартом 30 хвилин. Командна робота лікарів дозволила успішно повернути Юрія до життя.
"Наші лікарі діяли настільки командно, швидко і ефективно, що маємо врятоване життя пана Юрія, і зараз він вже повернувся до нормального життя", — додала вона.
Інтенсивна терапія та дивовижне відновлення
Після реанімації Юрія Цимбалюка негайно перевели до палати інтенсивної терапії, де він знаходився на апараті штучної вентиляції легень (ШВЛ) без свідомості протягом доби. Завідувачка відділення відзначила, що часто у таких випадках спостерігаються постреанімаційні ускладнення. Однак у цьому випадку відновлення було досить швидким.
"Наступного дня в пацієнта почали зʼявлятися елементи свідомості та ознаки самостійного дихання. Потім намагання виконувати прості інструкції. Дуже обережно і натхненно ми з командою спостерігали за динамікою. Зрештою успішно пацієнта екстубували, тобто апарат ШВЛ йому вже був непотрібний", — згадує завідувачка.
Діагноз: інфаркт міокарда і подальше лікування
Після стабілізації пацієнта перевели до відділення інтервенційної кардіології, де йому встановили діагноз — інфаркт міокарда. Лікарі провели коронографію для дослідження стану судин серця, а потім здійснили стентування коронарних артерій. Це малоінвазивне хірургічне втручання дозволяє відновити нормальний кровотік через звужені судини серця.
Після операції Юрій Цимбалюк продовжив лікування у кардіологічному відділенні лікарні, де він проходив реабілітацію, здійснював регулярні ЕКГ із фізичним навантаженням, а також отримував постійний контроль аналізів та підбір ліків.
"У нас він проходив реабілітацію, також йому виконувались ЕКГ із фізичним навантаженням, УЗД серця та постійний контроль аналізів, підбір ліків", — розповідає лікар-кардіолог Юлія Садівська.
11 днів лікування та виписка в задовільному стані
За 11 днів перебування у ЦМКЛ Юрія Цимбалюка вдалося повністю пролікувати і виписати з лікарні в задовільному стані. Пацієнт розповідає, що до інциденту не мав серйозних проблем зі здоров'ям, окрім підвищеного артеріального тиску.
"Мабуть, я ще не все встиг, якщо лікарям вдалося мені зберегти життя і вищі небесні сили так усім покерували", — говорить Юрій Цимбалюк.
Незвичні спогади та плани на майбутнє
Чоловік зізнається, що не пам’ятає подій під час лікування і деякі моменти перед клінічною смертю. Однак, решта спогадів залишилася незмінною.
"Я нічого не пам’ятаю, що відбувалось тут в лікарні. Після пережиття клінічної смерті став погано пам’ятати декілька днів перед нею. Знаю, що ми були на дачі в суботу, але немає чіткості спогадів, ніби спостереження збоку, або як сон і деколи все як у мультфільмі", — ділиться Юрій Цимбалюк.
Лікарі відзначають, що певні порушення пам’яті є можливими після такого важкого стану, однак сам випадок вважають унікальним.
"Пану Юрію пощастило навіть у тому, що він прогулювався парком поруч з лікарнею. Тут дуже важливим був час. Певним чудом є також те, що пацієнт зараз повністю стабільний", — підкреслила Іванна Дидик.
Сьогодні Юрій Цимбалюк приходить до лікарів, щоб подякувати за порятунок, і вже розпитує, коли зможе повернутися до фізичних навантажень, зокрема до улюбленого волейболу.
Медики ж радіють такому результату та зізнаються, що цей випадок надихає їх на подальшу роботу.
За темою
- Викладач Івано-Франківського медуніверситету викладав російською мовою: розпочато службову перевірку
17.11.2024, 20:42
- Масовані ракетні удари Росії по Заходу України: під обстрілом Рівне та Прикарпаття
17.11.2024, 09:27
- Прикарпатка віддала шахраям 150 тисяч гривень після підписання «петиції»
12.11.2024, 11:47
- Суд відмовився дозволити реконструкцію кінотеатру «Трембіта» в Івано-Франківську
07.11.2024, 13:03
- П’ятьох жителів Прикарпаття судитимуть за напад на представника ТЦК
03.11.2024, 21:54
Обговорення
ТОП
У Львові 22-річний чоловік через суд домігся звільнення з незаконної мобілізації
Військовозобов’язаний на Львівщині виграв суд у ТЦК через ігнорування заяви на відстрочку
Львів’янин отримав 3 роки тюрми за шахрайство з «лікуванням» онука
У Львові шукають мешканця модульного містечка, який зник 5 днів тому
У Львові затримали водія в стані алкогольного сп’яніння
ФОТО
Відео
рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
Правнича термінологія: проблеми стандартизації
Михайло Цимбалюк
Михайло Цимбалюк про владику Василя Семенюка
Михайло Цимбалюк
Суд над «азовцями»: мовчання міжнародних партнерів