12.07.2024, 07:44

12 липня: все про цей день

12 липня 2024 року — п’ятниця. 870-й день війни в Україні. Сьогодні, 12 липня, Всесвітній день бортпровідника. Віряни вшановують пам'ять святих мучеників Прокла та Іларія.

Що сьогодні за церковне свято

12 липня в церковному календарі – день пам’яті святих мучеників Прокла та Іларія. Це визначні постаті в історії християнства, які віддали своє життя за віру.

Прокл був мучеником, який народився в селищі Каліпта поблизу Анкіри. За часів імператора Трояна Прокл відмовився від поклоніння богам і віддавав свою віру Христу. Його заарештували, і його змушували відмовитися від Ісуса Христа, але він відмовився. Прокл був підданий жорстоким катуванням, але він терпів доблесно, не відмовляючись від своєї віри.

Іларій також був мучеником з того ж періоду. Він також відмовився від поклоніння ідолам і віддавав свою віру Христу. Іларій став жертвою гонінь імператора Трояна, але відстояв свою віру до кінця.

Що не можна робити 12 липня

  • Не варто шити, прибирати, займатися ремонтом.
  • Не можна брати і давати гроші в борг.
  • Заборонено їсти їжу, яку приготували сторонні люди.

Народні прикмети і традиції на 12 липня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: вранці роса і сильний туман — чекайте на ясну погоду найближчими днями;
  • немає роси — до негоди;
  • в лісі з'явилися гриби — чекайте на похолодання;
  • голосно дзижчать бджоли — буде сильна спека.

В народі цей день називали Прокл Великі Роси, тому що часто випадала дуже сильна роса. Селяни намагалися прибрати урожай до того, як від підвищеної вологості він почне псуватися.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 12 липня

Які сьогодні іменини: Арсеній, Гавриїл, Григорій, Іван, Михайло, Федір, Вероніка, Марія.

Талісманом людини, народженої 12 липня. є агат. Один з найдавніших напівкоштовних каменів. В давнину агат вважали символом живописців за його екзотичну красу.

Цього дня народилися:

  • 1963 рік — українська гімнастка Стелла Захарова;
  • 1988 рік — військовослужбовиця ЗСУ, учасниця російсько-української війни, Геройка України Ольга Сімонова;
  • 1995 рік — офіцер Збройних сил України, відзначився у ході російського вторгнення в Україну, Герой України Павло Усов.

Пам’ятні дати 12 липня

Календар важливих подій в Україні та світі за 12 липня:

  • 1679 рік — англійський король Карл II видає акт, що гарантує судові права громадян;
  • 1776 рік — з Плімута вирушає у свою останню експедицію Джеймс Кук;
  • 1917 рік — під час Першої світової війни в ході другої Іпрської битви Імперська армія Німеччини вперше використовує як бойову отруйну речовину газ, що за місцем боїв дістав назву іприт;
  • 1970 рік — експедиція норвезького мандрівника-дослідника Тура Геєрдала на човні "Ра-2" через 57 днів плавання досягає берегів Барбадосу;
  • 1989 рік — остання страта радянським режимом українського військовика, вояка УПА, члена ОУН, учасника боротьби за відновлення незалежности України Івана Савича Гончарука.

Який сьогодні день в Україні і світі 

12 липня в Україні і світі святкують Всесвітній день бортпровідника. Історія професії бортпровідника налічує вже понад 80 років. Виникла вона у Німеччині 1928 року, коли на борт літака стали брати спеціальну людину, в чиї обов’язки входило забезпечення сервісу під час польоту — стюарда. Початково це була винятково чоловіча професія. Проте від 1930-го року повітряні лінії США почали приймати на роботу молодих симпатичних дівчат як бортпровідниць. Така реклама польотів могла залучити більше пасажирів, а також дівчата менше важили, що мало вагоме значення для польотів. Першою стюардесою в історії авіації називають Еллен Черч зі штату Айова.

Також 12 липня День різнокольорових очей. Це свято приурочене до гетерохромії – різного кольору райдужної оболонки правого та лівого ока або неоднакового забарвлення різних ділянок райдужної оболонки одного ока. Гетерохромія є результатом відносного надлишку або нестачі меланіну (пігменту).

А ще 12 липня День паперового пакета. Це неофіційне, але важливе екологічне свято, яке призначене для привернення уваги до проблеми забруднення навколишнього середовища та підвищення обізнаності щодо переваг використання паперових пакетів. Річ у тому, що паперові пакети розкладаються самостійно, оскільки вони є натуральними. Це означає, що вони не залишають пластикового забруднення та не завдають шкоди довкіллю.

12 липня Всесвітній день шашлику. Шашлик — це страва, яка походить від кочових племен Азії, але схожим чином готували м’ясо і в інших народах світу. Первісні люди готували м’ясо впольованих тварин на відкритому вогні, і історичні згадки про цю страву сягають античності. Особливість шашлику полягає в тому, що м’ясо нарізають дрібними шматочками, що робить його приготування більш швидким та економним.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Михайло Цимбалюк про владику Василя Семенюка

Михайло Цимбалюк

Суд над «азовцями»: мовчання міжнародних партнерів

Мирослав Дністрянський

КОЛИ Ж СФОРМУВАЛАСЯ УКРАЇНСЬКА НАЦІЯ? І ЯК ДОСЯГТИ ЇЇ КОНСОЛІДАЦІЇ?

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: