15.05.2019, 12:53

Жовква створює ОТГ з 14 навколишніми селами

Жовківський міський голова ініціює створення об’єднаної територіальної громади. До приєднання запрошують 14 сільських рад, частина з яких не входить до потенційної Жовківської ОТГ згідно з чинним Перспективним планом, повідомили у Центрі розвитку місцевого самоврядування.

2 травня мер міста Петро Вихопень підписав відповідне розпорядження. Громадські слухання, згідно з розпорядженням, призначено на  28 травня у приміщенні сесійної зали Жовківської міської ради.

20 березня цього року місцевий активіст Жовківщини Олег Вольський створив електронну петицію «Ініціювання громадського обговорення з питань добровільного об’єднання Жовківської територіальної громади», яка набрала необхідну кількість голосів та була підтримана на сесії Жовківської міської ради.

«Реформа децентралізації триває з 2015 року і об’єднані з того часу громади активно використовують можливості, які дала реформа, а ми досі нічого не зробили. Дивлячись на наше місто, а особливо навколишні села, ми чітко розуміємо, що нам потрібні повноваження і фінансові можливості гармонійно розвивати територію міста і сусідніх сіл. Хочемо самі планувати розвиток нашої громади, визначати пріоритети і залучати додаткові кошти», - розповідає Олег Вольський.

«Наше місто робить черговий вагомий крок до створення спроможної Жовківської об'єднаної територіальної громади. Своїм розпорядженням Жовківський міський голова ініціював добровільне об'єднання та організацію громадського обговорення. Наступним кроком є саме процес громадського обговорення пропозицій щодо об'єднання громадою міста», - написав на своїй сторінці у Facebook cекретар Жовківської міської ради Андрій Мазан.

З ініціативи Львівського ЦРМС, створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону України, представники місцевого самоврядування Жовківщини вивчали досвід територіальних громад Львівської області та відвідували з навчальним візитом Теребовлянську ОТГ Тернопільської області. Також, на День місцевого самоврядування, 7 грудня 2018 року, директорка Львівського ЦРМС Галина Гречин виступила на урочистому зібранні сесії Жовківської міської ради, де розповідала про перспективи та переваги від об’єднання місцевим депутатам. 

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  Львів

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  На позачерговій сесії ВРУ слід повернути українцям газ та підвищити пенсії - Батьківщина

  Коментар

  Блоги

  Наталя Тимчій

  Разом зможемо зробити Львівщину й Україну успішними

  Василь Чорний

  Про досвід політичних невдач Івана Франка, який потрібно пам’ятати напередодні виборів

  Дмитро Снєгирьов

  Під виглядом відведення сил Росія готує провокацію. Станиця Луганська під загрозою прориву

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: