• Головна
  • Новини
  • Упродовж найближчих місяців вторгнення Росії в Україну не буде

Мирослав Дністрянський

науковець в галузі політичної географії та геополітики

Доктор географічних наук, доктор суспільно-економічних наук Українського вільного університету в Мюнхені, професор кафедри географії України Львівського університету ім. І. Франка.


15.02.2022, 11:37

Упродовж найближчих місяців вторгнення Росії в Україну не буде

Шановні друзі, знаю, що багато-хто з вас в розпачі і розгубленості від усієї цієї панічної інформації щодо нападу Росії на Україну в найближчі дні. Мені також така інформація не додає настрою. Але мій досвід моніторингу за політичними процесами (міжнародними та внутрішньодержавними) переконує мене, що ні 15 лютого, ні 16, ні 17, ні впродовж найближчих місяців вторгнення Росії в Україну не буде. Тому прошу заспокоїтися і не панікувати.

Чому цей напад не можливий? Бо Москва розуміє, що швидкої перемоги жодним чином не буде, а до затяжної війни вони не готові. І така затяжна війна може обернутися повним крахом для імперії.

Тому загалом напад Росії на Україну можливий лише у випадку суттєвої соціально-політичної дестабілізації в Україні. На цей час причин для такої дестабілізації зовсім нема, але ближче до виборів вони можуть виникнути. Тому тут треба бути пильними.

Але Росія дійсно зосередила велику кількість війська на кордоні з Україною. Навіщо? Це своєрідна психічна атака з метою 1)добитися виконання Україною Мінських угод за формулою Штанмаєра і 2) примусити Захід відмовитися від прийняття України до складу НАТО. На жаль, така психологічна атака вплинула на наших західних союзників. Вони не лише злякалися, але, на жаль, почали активно поширювати паніку і в самій Україні, відкликаючи дипломатів, забороняючи авіарейси і так далі. Хтось говорить, що це така стратегія стримування агресора. Можливо. Але це дуже дивна стратегія, бо несе загрози великих фінансово.економічних втрат самій Україні. Українцям реально нема підстав боятися нападу, бо сама Росія до нього не готова. І треба розуміти, що теперішня російська влада – це не режим ідеологічних фанатиків, а обережних прагматиків, які продумують наслідки кожного політичного кроку.

Чого реально треба боятися українцям – це реалізації Мінських угод за формулою Штанмаєра. Це страшна геополітична пастка, потрапивши в яку Україна може втратити суверенітет. Тому на сьогодні взагалі бажано припинити будь-які розмови і дипломатію щодо виконання Мінських угод, а шукати інші міжнародно-правові аргументи.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

"Підслушка" у квартирі журналіста - це свідома робота на поразку України

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

Михайло Цимбалюк

Обшуки у львівських волонтерів - це тиск на волонтерство загалом?

Богдан Рабешко

Щодо масштабної пожежі на ЛАЗі

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: