• Головна
 • Новини
 • Мешканці Трускавця майже поголовно платитимуть за колись безплатну «Нафтусю»

22.06.2020, 09:30

Мешканці Трускавця майже поголовно платитимуть за колись безплатну «Нафтусю»

Лише 4% мешканців Трускавця матимуть безкоштовну "Нафтусю", хоча влада, запроваджуючи плату за цілющу воду, обіцяла, що містянам протилежне.

Про це пишуть "Джерела Трускавця".

Цитуємо: «Нафтуся» для трускавчан буде безкоштовною, влада міста напрацьовала ефективний механізм, який дозволить при мінімальних видатках з бюджету користуватися надрами безоплатно, - так радісно звітував трускавецький мер (Андрій Кульчинський) про свою батьківську турботу минулого тижня.

А сьогодні на сайті міськради опубліковано проєкт рішення «Про затвердження міської програми оздоровлення мешканців міста Трускавця мінеральними водами міста-курорту».

У цьому документі зазначено, що ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» запровадили платний відпуск мінеральних вод у бюветі. Аби мешканці могли отримати цю послугу безоплатно - з міського бюджету потрібно відшкодувати фінанси приватному підприємству.

До кінця року ця сума складе 50 тис грн, її скерують у міську лікарню. Безкоштовний відпуск «Нафтусі» і «Марії» мешканцям міста надаватиметься відповідно до призначень лікарів згідно з медичними показами й для профілактики.

У програмі зазначено, що лише 37% відсотків трускавчан з числа тих, яким показано прийом мінеральної води, скористаються цього року пільгою на безкоштовне споживання у бюветі. Таких «щасливчиків» міська влада нарахувала 736, відповідно до кількості населення – це менше 4%! На кожного пільговика передбачено по 69,25 грн. Якщо взяти до уваги, що вартість 1 л мінеральної води - 8, 75 грн, то це лише 7 днів на безоплатне лікування. Тобто - мінімальний мінімум!

Судячи з посилань у преамбулі цього рішення на закони «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про внесення змін до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» пільга безкоштовного отримання мінеральної води надаватиметься соціальним верствам населення. Решта трускавчан – платитиме!

Окрім того напрацьована мерією програма оздоровлення трускавчан є дискримінаційною й тому, що порушуються права пацієнтів. Адже вони мають право укладати декларації з лікарями первинки не лише в Трускавці, і не лише з комунальними медичними закладами. А саме трускавецькій міській лікарні планують скерувати бюджетні кошти і передати повноваження щодо визначення мешканців міста, які потребують лікування чи профілактики мінеральними джерелами".

На фото трускавецький мер Андрій Кульчинський

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  NASA: Політ Crew Dragon – лише початок, далі – освоєння Місяця

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Які ідеологічні засади можуть об'єднати українців

  Андрій Вихопень

  Іду Львовом і бачу рекламу ієзуїтів

  Іван Стецькович

  В Україні весь час панує одна партія - «партія влади», а 350 зареєстрованих - це спосіб приховати злодійство

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: