• Головна
 • Новини
 • Коронавірус: Рада cхвалила закон, за яким лікарям, платитимуть менші надбавки

25.03.2020, 10:52

Коронавірус: Рада cхвалила закон, за яким лікарям, платитимуть менші надбавки

Верховна Рада cхвалила закон, за яким українським лікарям, які працюватимуть з хворими на коронавірус, платитимуть менші надбавки до зарплати, ніж передбачалося попередніми законодавчими нормами.

Про це повідломив громадський активіст Дмитро Снєгирьов.

"Нагадаю, очільник парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький заявив, що медичним працівникам, які працюють з людьми захворілими на коронавірус, будуть виплачуватись надбавка до зарплати до 200%.

 А вже 17 березня Верховна Рада ухвалила проект Закону №3219 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)».  Він  передбачає 200% надбавку до зарплати лікарям, які працюють у зоні ліквідації епідемії коронавірусу.

Утім, варто зауважити, що подібні надбавки вже були передбачені ухваленим 2 червня  2003 року Наказом №145 Міністерства праці і соціальної політики «Про умови оплати праці медичних та інших працівників за період роботи по ліквідації епідемій і спалахів з інфекційних хвороб, а також в осередках особливо небезпечних і небезпечних інфекційних хвороб». Згідно з цим документом, доплати лікарям за роботу в зоні епідемії, становлять 300%.

Як повідомив глава Національної медичної палати України (НМПУ) Сергій Кравченко,  прийняття даного документа було ініційовано саме Радуцьким. Але як виявилося, глава комітету навіть не знає про існування чинного нормативу.

Таким чином, виникають запитання щодо рівня компетенції людей, які готували законопроект з протистояння COVID-19. А саме – голови Комітету Верховної Ради з питань здоров’я і нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького.

Тож відтепер замість передбачених 300%, лікарям платитимуть 200%. Спроби продемонструвати соціальну захищеність медичного персоналу, зіграла протилежний ефект і засвідчила нефаховість людей, які готують відповідні законопроекти.

А тим часом тисячі українців, які прибувають в Україну з Італії та Польщі, не відправляють на обов’язковий 14-денний карантин. Це свідчить про високий ризик поширення коронавірусу в країні та неготовність держави ефективно протистояти пандемії",  - повідомив Дмитро Снєгирьов.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Папа Римський дочасно виголосив Великодню молитву: Ісусе, Тебе не хвилює, чи ми загинемо?

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Запровадження надзвичайного стану призведе до зриву посівної кампанії

  Андрій Вихопень

  Як я сходив по хліб - жахіття карантину

  Мирослав Дністрянський

  Глава УГКЦ закликав відмовитися на час пандемії від рішень, які можуть розколоти суспільство

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: