30.01.2019, 23:07

Яремче встановило нову ставку туристичного збору

На Івано-Франківщині, в курортному місті Яремче, змінили ставку туристичного збору. Вона сягатиме 0,1% від розміру мінімальної зарплати за добу проживання як для внутрішніх туристів, так і для іноземців.

Про це повідомляє відділ економічного розвитку міськвиконкому Яремче, передає Укрінформ.

"Рішенням міської ради встановлено ставку збору за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі) в розмірі 0,1 відсотка – для внутрішнього туризму та 0,1 відсотка – для в'їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи", – йдеться в повідомленні.

Як уточнили в міськвиконкомі, сума збору становитиме 4,17 грн за кожну добу.

За їхньою інформацією, раніше туристичний збір у Яремче становив 1% від вартості усього періоду проживання чи ночівлі за вирахуванням податку на додану вартість.

Відомо, що в Івано-Франківську теж встановили нові ставки туристичного збору. З 2019 року для внутрішніх туристів вона сягатиме 0,3% від розміру мінімальної зарплати за добу проживання, для іноземців – 1%.

Наразі фахівці туристичної галузі вже застерігають, що новий метод нарахування туристичного збору може негативно позначитися на діяльності зелених садиб та хостелів, де вартість проживання за добу – менша за 500 грн. Прогнозують, що це може спонукати їх підняти ціни та вдатися до скорочення персоналу.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Дебати на стадіоні почалися з порушень регламенту (пряма трансляція)

Коментар

Блоги

Дмитро Снєгирьов

«Я мзду не беру, мне за державу обидно»: про важку долю актора Павла Луспєкаєва

Андрій Вихопень

Я розумію, чому важливо для Порошенка шоу 14 квітня

Михайло Цимбалюк

Усього за 6 днів підрахунку голосів на виборах президента виборців раптом стало на 1,89 млн більше