• Головна
 • Новини
 • У волинській церкві знайшли антимінс з благословенням патріарха РПЦ Кіріла

12.02.2019, 20:35

У волинській церкві знайшли антимінс з благословенням патріарха РПЦ Кіріла

В одному з храмів, який вийшов із МП, долучившись до ПЦУ, виявлено антимінс (освячений плат із зашитою частинкою мощей когось із святих, обов’язковий для звершення Божественної Літургії), який благословив московський патріарх Кіріл.

В Управлінні Волинської єпархії ПЦУ заявили, що це – «ще один доказ для тих наших краян, які досі залишаються в Московському патріархаті. РПЦ, зокрема, називає свою частину Українською Православною Церквою, переконуючи, що вона самостійна і незалежна. Духовенство МП нерідко підкреслює: наш Предстоятель не в Москві, а в Києві».

На знайденому антимінсі зазначено: «По благословению Святейшего Патриарха Московскаго и всея Руси Кирилла [не митрополита Онуфрія] священнодействован Нафанаилом епископом Волынским и Луцким...» Тут також записано, для якої церкви передано цю святиню (з етичних міркувань на фото приховали назву села), а також номер і дату видачі».

На антимінсі було також зазначено, для якої церкви передали цю святиню. З етичних міркувань на фото приховали назву села. А також номер і дату видачі.

Антимінс видали у 2017 році. На ньому – цифра 23, що може свідчити про те, що їх масово передавали з Москви в Україну, і, зокрема, на Волинь.

«Така знахідка не може бути показником приналежності церкви до того чи іншого патріархату та визначати, хто ким керує. Якщо визначати керівництво за такими ознаками, то я з таким же успіхом можу сказати, що ПЦУ насправді належить Констатинополю, а не самостійна і незалежна, як вони заявляють.

То ж нехай вони в цьому розберуться і теж людей своїх не обманюють. Проте дійсно в деяких наших рамах, які залишились у храмах, що перейшли у ПЦУ, були збережені антимінси. Їх представники ПЦУ можуть повернути в нашу єпархію, а натомість видати свої», - розповів Речник Волинської єпархії Української православної церкви (Московського патріархату) Олег Точинський у коментарі ІА Волинські Новини .

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  На "Краківці" двоє чоловіків напали на прикордонників

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Нинішні урядовці не чують університетських викладачів

  Оксана Кришталева

  Скажи мені своє ім’я

  Андрій Вихопень

  Порошенко звозить на своє висунення військових: воєнкоми цим займаються