• Головна
 • Новини
 • Порошенко скористався НАТО і ЄС, щоб підняти свій рейтинг - Тарасюк

08.02.2019, 16:55

Порошенко скористався НАТО і ЄС, щоб підняти свій рейтинг - Тарасюк

Той факт, що ініціатива президента щодо змін до Конституції, які передбачають  курс України на вступ до ЄС та НАТО, надійшла  саме тепер, пов'язаний з президентськими виборами: Порошенко скористався ситуацією, щоб врятувати свій рейтинг.

Про це заявив сьогодні, 8 лютого, у Львові  заступник голови партії «Батьківщина», народний депутат, дипломат Борис Тарасюк. 

Він взяв участь прес-конференції “Україна на політичній карті світу".

Йшлося, зокрема, про те, як вплине рішення ВРУ про внесення згаданих змін до Конституції на зовнішньополітичне становище України.

Зокрема, Борис Тарасюк сказав: " Рішення ВРУ щодо внесення змін до Конституції щодо обрання курсу на вступ України до НАТО та ЄС набрало рекордну  кількість голосів "за" - 334. І як людина, яка від початку 90-их років послідовно виступала і виступає за курс на членство України в НАТО і ЄС, я однозначно позитивно оцінюю ухвалені зміни до Конституції. Але в той же час  я мушу розчарувати прихильників швидкого вступу до НАТО  і ЄС. І ось чому.

Той факт, що ця ініціатива президента надійшла  саме тепер, пов'язаний з президентськими виборами. Очевидно,  що такий політтехнологічний крок полягає у тому, що нині у ВРУ є більшість, яка виступає за курс на НАТО та ЄС.  І президент скористався  цим, щоб підвищити свій рейтинг перед президентськими виборами. Не більше і не менше.

Яке ж значення мають ці зміни в Конституції? Нам говорять про те, що це буде свідчити про незворотність курсу.  Але за нинішнього політичного розкладу ніхто не ставить під сумнів, окрім антидержавницьких сил, доцільність курсу на членство в НАТО і ЄС.

Сьогодні ви нікого не побачите у ВРУ з кульками, де написано "НАТО - нєт". А саме так було в 2008 році, одразу після того, як лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, яка на той час була прем'єр-міністром, разом з Президентом і Головою ВРУ, підписали звернення до країн-членів НАТО - про надання Україні плану дій щодо набуття членства.

Чи щось  зміниться після внесення змін до Конституції? Ні, не зміниться. Тому що такі рішення приймають насамперед члени-країн НАТО і ЄС. Тому декларації, і навіть зміни в Конституції без докорінних змін в політичній та економічній системах України – вони ні до чого не приведуть.

Власне, досі в НАТО продовжують наголошувати: ви не деклараціями займайтесь, а глибинними  перетвореннями, в тому числі, політичної системи. Будуйте правову державу. Тобто, очевидно, в країнах НАТО і ЄС не готові до того, щоб прийняти Україну такою, якою вона є нині.

Ще раз наголошу. Курс на НАТО визначається не деклараціями, ухваленими навмисно перед виборами президента, а готовністю держави відповідати критеріям країн, які прагнуть членства в НАТО і ЄС. Тому без кардинальних змін нічого не станеться - поки Україна не здійснить серйозних глибоких реформ".   

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  На "Краківці" двоє чоловіків напали на прикордонників

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Нинішні урядовці не чують університетських викладачів

  Оксана Кришталева

  Скажи мені своє ім’я

  Андрій Вихопень

  Порошенко звозить на своє висунення військових: воєнкоми цим займаються